YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Cyngle w Barwnej

19 maja 2015 16:28:07 | autor: redakcja
Na spotkaniu autorskim w Bibliotece Barwnej w Białej Podlaskiej zjawiło się około 15 osób. W większej części byli to pracownicy bibliotek z Białej Podlaskiej i członkowie Stowarzyszenia Bialskiego Klubu Miłośników Fantastyki „Biały Kruk”. Nie zabrakło też znajomych z pracy i innych nieznanych przeze mnie gości.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem i opowieścią jak powstawała książka. Opowiedziałem o rękopisie, który powstał 15 lat temu i o jego odnalezieniu przed dwoma laty. Wspomniałem, że pół roku przepisywałem, poprawiałem tekst a następne pół roku szukałem wydawcy. Wysłałem ponad 100 maili z czego otrzymałem 20 odpowiedzi. Kiedy myślałem, by dać sobie spokój, kierowany namowami rodziny i przyjaciół, postanowiłem napisać jeszcze 1 maila. Do Pana, czyli Wydawnictwa WITANET. Okazało się to trafną decyzją. Opowiadałem o naszej współpracy, o Pana życzliwym i cierpliwym podejściu do tematu a przede wszystkim o otwartym podejściu Państwa na debiutantów, zachęcałem do pisania i nieszufladkowania swojej twórczości. Zachęcałem do czytania książek, gdyż na pytanie co mógłbym doradzić młodym autorom, odpowiedziałem, że za wcześnie abym to ja był doradcą, ale podparłem się swoim zamiłowaniem do czytania.  ( nawiasem mówiąc okładka bardzo się wszystkim podobała).

Podczas spotkania goście zarzucili mnie dziesiątkami pytań, którym mimo początkowego stresu dzielnie stawiałem czoło. Pytano czy praca zawodowa miała wpływ na moją twórczość, czy coś wniosła do CYNGLI. Czy zamierzam kontynuować przygody bohaterów książki i czy będę dalej pisał i pracował z Wydawnictwem WITANET. Oczywiście odpowiedziałem twierdząco, rozwijając swoje odpowiedzi w taki sposób, by jak najbardziej zadowolić pytających. Zgodziłem się na wystąpienie w innych bibliotekach na terenie Białej Podlaskiej jak i w miejscowościach w powiecie, w którym mieszkam. Nie znam na razie terminów tych spotkań.

Nie zabrakło pytań na temat gier RPG, które prowadziłem w Bibliotece Barwnej. Opowiedziałem o swojej 18 letniej przygodzie z RPG, która do dzisiaj kontynuuję. Goście, którzy mieli już okazję przeczytać książkę żartowali sobie, że mógłby z niej powstać niezły serial czy nawet film.

Nie zabrakło oczywiście autografów i gratulacji. Za moimi plecami na dużym rzutniku świeciła symulacja okładki książki z logiem wspaniałego Wydawnictwa.

Całe spotkanie odbyło się w przyjemnej, życzliwej atmosferze. Nie zabrakło kawy i ciastek a przede wszystkim ludzi. Spotkanie trwało godzinę a akcja toczyła się w nim prawie tak samo dynamicznie jak w CYNGLACH.


Spotkanie autorskie Michała Idzikowskiego w Barwnej


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male