YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Czadowa akcja na rzecz szkoły w Czadzie

15 listopada 2017 22:55:50 | autor: Redakcja / ZSE
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w ramach przeprowadzonej akcji charytatywnej na rzecz budowy szkoły dla dzieci z Bousso zebrali ponad 1800 zł.

 „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” (ks. M. Maliński)

Uczniowie ZSE od 2011 roku wspierają ks. Tymoszuka w działaniach misyjnych po przez organizację spotkań z misjonarzem i akcji charytatywnych, dzięki którym m.in. przyczynili się do budowy studni w Ndżamenie.

Społeczność ZSE kolejny raz dała świadectwo swojej troski o innych organizując akcję charytatywną w dniach 7-8 listopada 2017 roku, która miała na celu pozyskanie funduszy na sfinalizowanie budowy i wyposażenia szkoły w Busso. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem, przygotowując na kiermasz przepyszne ciasta i zdrowe sałatki.

Zarówno uczniom, jak i ich rodzicom organizatorzy akcji dziękują za ogromną hojność i wsparcie. Wspólnymi siłami udało się zebrać 1815 zł. 

W ramach akcji młodzież miała również możliwość wysłuchać relacji misjonarza ks. Stanisława Tymoszuka o pracy misyjnej w Czadzie oraz o życiu codziennym Czadyjczyków.

Prezentacja uświadomiła słuchaczom wykładu, jak cenna jest możliwość korzystania z elektryczności i nieograniczonych zasobów wody.

Ksiądz Stanisław podkreślił, że Czadyjczycy nie wstydzą się swojej wiary i mają odwagę ją manifestować w niechrześcijańskiej Afryce.

Koordynatorkami akcji były panie: Izabela Jakimiak, s. Dariela, Joanna Pióro i Monika Rosińska.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male