YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Czterdziestolatek w Kinie "Sława"

23 października 2016 19:52:11 | autor: redakcja
Dziewiętnastego października ma warszawskich Powązkach pochowano znanego aktora Andrzeja Kopiczyńskiego, który urodził się w Międzyrzecu Podlaskim. W pogrzebie uczestniczyła delegacja z naszego miasta.

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego na warszawskich Powązkach (fot. Urząd Miasta)

Andrzej Kopiczyński zmarł 13 października w wieku 82 lat. Zasłynął rolą inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek". Na Powązkach żegnało go wiele aktorskich gwiazd. Przemawiali m.in. Andrzej Nejman, który współpracował z Kopiczyńskim w Teatrze Kwadrat, Anna Seniuk - serialowa żona "Czterdziestolatka" oraz scenarzysta Jerzy Gruza. Obecni byli również: Jan Kobuszewski, Olgierd Łukaszewicz, Zofia Czerwińska, Krystyna Kołodziejczyk i Andrzej Rosiewicz.

W pogrzebie aktora uczestniczył burmistrz Zbigniew Kot oraz wiceburmistrz Grzegorz Łubik i dyrektor MOK Andrzej Marciniuk. Burmistrz miał okazję do rozmowy z córką aktora Katarzyną Kopiczyńską. Złożył jej kondolencje i podzielił się pomysłami na upamiętnienie aktora w Międzyrzecu.

Chcemy aby na ulicy Zarówie, gdzie urodził się Andrzej Kopiczyński, była pamiątkowa tablica – mówi Zbigniew Kot. - Zamierzamy także zlecić opracowanie krótkiego biograficznego wydawnictwa poświęconego aktorowi. Miejski Ośrodek Kultury ma również przygotować przegląd filmów z Andrzejem Kopiczyńskim – wymienia burmistrz.

Co ciekawe, przegląd filmowy miałby się odbyć nie w "Kinie za rogiem", tylko w kinie "Sława". Pomysł zakłada wypożyczenie starych celuloidowych taśm, które będzie można wyświetlić w tym kinie.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (24 października 2016 20:46:58) Zasłużył na to żeby nie tylko mieszkańcy Międzyrzeca ale i inni go wspominali. autor: J.S.
    logo male