YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

"Czwórka" świętowała 40-lecie

1 czerwca 2018 10:03:06 | autor: Agnieszka Kowalczuk
24 maja Samorządowe Przedszkole nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim obchodziło Jubileusz 40-lecia.

40-lecie przedszkola nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim (fot. Magdalena Jóźwik)

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście m.in. Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot, przedstawiciele placówek oświatowych, byli pracownicy i absolwenci przedszkola oraz dzieci wraz z rodzicami.

Przedszkolaki pod opieką pań nauczycielek od dawna przygotowywały się do tego wyjątkowego wydarzenia. Na scenie w przepięknych strojach zaprezentowały się „Krasnoludki”, „Słoneczka”, ,,Misie”, „Pszczółki”, „Motylki” oraz „Sówki”. Z uśmiechami na twarzach dzieci odśpiewały hymn przedszkola i dumnie występowały przed zgromadzoną publicznością.

W kolejnej części spotkania głos zabrał pan Dyrektor Grzegorz Kowalczyk, następnie zaproszeni goście składali życzenia i gratulacje. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem uroczystości i życzyli dalszych sukcesów. Przedszkolna kadra usłyszała wiele ciepłych słów na temat pracy placówki i osiągnięć wychowanków.

Po uroczystościach jubileuszowych pani Wicedyrektor Renata Tarasiuk  zaprosiła wszystkich na festyn rodzinny oraz do skosztowania pysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz personel przedszkola (grill, cukiernia z ciastami, pierogarnia). Dodatkową niespodzianką był wspaniały urodzinowy tort.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci: dmuchany zamek, malowanie twarzy, bańki mydlane, basen z piłeczkami, kącik ,,Małego Artysty” i wiele innych zabaw, gier oraz konkursów zorganizowanych przez animatorów, przedstawicieli Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski oraz strażaków OSP ,,Stołpno”.

Ważnym punktem uroczystości było zwiedzanie przedszkola, gdzie z okazji jubileuszu została przygotowana wystawa prezentującą historię naszej placówki. Wiele wspomnień wróciło podczas oglądania zdjęć z lat młodości i aktywności zawodowej będących na emeryturze pracowników oraz dorosłych wychowanków przedszkola. Wiele osób zaznaczyło obecność w tym dniu wpisem do księgi pamiątkowej.

Chociaż minęło już 40 lat to przedszkole jest placówką nowoczesną, dobrze wyposażoną, zapewniającą opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, proponującą rodzicom i ich dzieciom bogatą ofertę edukacyjną.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male