YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Czy istnieją ufoludki?

21 marca 2019 10:02:49 | autor: Anna Ostapiuk
Samorządowe Przedszkole w Drelowie odwiedziły ufoludki. W każdej z trzech grup: Misiów, Wiewiórek i Sówek odbył się Kosmiczny Dzień, będący podsumowaniem tygodniowej tematyki zajęć pod hasłem "Nie jesteśmy sami w kosmosie".

Kosmici wylądowali w drelowskim przedszkolu (fot. Samorządowe Przedszkole w Drelowie)

Przedszkolaki w ramach zajęć dowiedziały się m.in.: co to jest Układ Słoneczny, ile jest planet, jakie noszą nazywają, jak wygląda rakieta oraz kto to jest astronauta. Zastanawiały się, czy istnieją ufoludki i czy mogą odwiedzić ich przedszkole. Marzenia dzieci spełniły się. W Kosmicznym Dniu dzieci zjawiły sie ubrane na zielono  - po prostu zamieniły się w ufoludki. Tego dnia towarzyszył im wierszyk:

"Czy wy wiecie, czy nie wiecie, ufoludki są na świecie, czy to w bajkach, czy w kosmosie,
grają często nam na nosie...".

Dzieci bawiły się przy kosmicznej muzyce, obejrzały prezentację multimedialną "Układ Słoneczny", wykonały z balonów własnego ufoludka do zabawy. W wykonanej własnoręcznie rakiecie odwiedziły wiele planet, gdzie mogły porozmawiać w języku kosmitów. Sprawdzono również sprawność ufoludków. Dzień pełen wrażeń zakończono kosmicznym deserem - zielonym smoothie i galaretką, oczywiście zieloną.


Kosmici wylądowali w drelowskim przedszkolu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male