YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dogoterapia w przedszkolu w Misiach

12 lutego 2019 22:18:30 | autor: Anna Ostapiuk
Niecodzienny gość wstąpił w progi oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach i potwierdził, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Na zajęcia szkolne i przedszkolne niejednokrotnie zapraszani są różni ciekawi goście. Tym razem zajęcia poświęcono futrzakowi o wdzięcznym imieniu Toto, który przybył 1 lutego wraz ze swoją trenerką, Justyną. Dzieci poznały zasady obowiązujące podczas kontaktu i zabaw ze zwierzęciem, nakarmiły pieska, mogły go pogłaskać i przytulić. Wzięły udział w zabawach z Toto i uczyły się razem z nim.

Dogoterapia, czyli popularna forma kontaktu człowieka i zwierzęcia, coraz bardziej zyskuje na popularności i przynosi wymierne efekty w terapii wspomagającej kontakt ze światem zewnętrznym. Korzystne wyniki wykorzystania psów w pracy z ludźmi, zwłaszcza z osobami niepełnosprawnymi, zauważono już w latach siedemdziesiątych XX wieku. W Polsce po raz pierwszy tą formą terapii zainteresowała się Maria Czerwińska (1987 r.), pomysłodawczyni nazwy „dogoterapia” funkcjonującej od 1996 r., prezes Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA.

foto: arch. Szkoły w Misiach  
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male