YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Doprowadził do zderzenia z pociągiem

3 kwietnia 2018 19:30:14 | autor: redakcja/KPP Radzyń
Przewożone 15-metrowe ścięte drzewa zablokowały się w opuszczanych rogatkach kolejowych. Kiedy kierujący ciągnikiem przystąpił do przecinania drzewa doszło do zderzenia z pociągiem.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę w Brzozowicy Dużej na strzeżonym przejeździe kolejowym. Trzech mężczyzn, którzy przewozili ciągnikiem rolniczym na wozie ścięte drzewa w klocach, nie zdążyło w porę przejechać przez przejazd kolejowy. Pociąg relacji Warszawa-Brześć uderzył w wystającą część drzewa, które znajdowało się wozie.

Jak się okazało, ciągnik z drzewem nie zjechał z torów, ponieważ przewożone drzewo o długości ponad 15 metrów zablokowało się w opuszczanych rogatkach kolejowych. Kierujący przystąpił do przecinania drzewa, lecz nie zdążył z uwagi na nadjeżdżający pociąg.

Na szczęście nikt nie został ranny. Pociągiem podróżowało około 570 osób. Obrażeń nie odnieśli również kierowca i pasażerowie ciągnika. Uszkodzeniu uległy natomiast urządzenia kolejowe znajdujące się przy torach oraz podzespoły lokomotywy.

Przeciwko kierowcy ciągnika będzie prowadzone postępowanie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna stracił już prawo jazdy.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male