YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dotacje dla działkowców

18 czerwca 2018 22:22:23 | autor: redakcja
Już po raz drugi władze miasta udzieliły pomocy finansowej dla stowarzyszeń prowadzących rodzinne ogrody działkowe na terenie Międzyrzeca Podlaskiego.

Pomoc dla działkowców jest świadczona na podstawie uchwały rady miasta przyjętej w listopadzie 2016 roku z inicjatywy burmistrza Zbigniewa Kota. Określa ona zasady udzielania dotacji celowej ze środków budżetu miasta na zadania służące tworzeniu warunków dla rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych.

Po raz pierwszy dotacje przyznano w minionym roku i skorzystały z nich dwa rodzinne ogrody działkowe. W tym roku pozytywnie rozpatrzono trzy wnioski. Kwotę 9590 zł otrzyma stowarzyszenie prowadzące ROD RELAKS przy ul. Berezowskiej. W 2017 roku wymieniono tam dach na domu działkowca, a w tym roku planowano jest termomodernizacja budynku. Do stowarzyszenia prowadzącego ROD KRZNA przy ulicy Brzeskiej trafi 10 tys. zł. Ubiegłoroczną dotację działkowcy przeznaczyli na instalację monitoringu i wymianę części ogrodzenia. W tym roku chcą wymienić bramę wjazdową i planują dalszą budowę nowego ogrodzenia. Również 10 tys. zł otrzyma stowarzyszenie prowadzące ROD BRZOZA przy ul. Siteńskiej. Planuje się tam budowę domu działkowca. Inwestycja ma być rozpoczęta w tym roku i dokończona w następnym.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male