YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Drelów gości pielgrzymów z Białorusi

21 lipca 2016 21:33:58 | autor: redakcja
Do Międzyrzeca Podlaskiego dotarło wczoraj 119 pielgrzymów z Puerto Rico i Słowacji. Uczestników Światowych Dni Młodzieży gości także gmina Drelów. Jest to grupa 24 młodych ludzi z Białorusi.

Drelowianie powitali pielgrzymów z Białorusi

W czwartek rano pielgrzymów, ich gospodarzy, sponsorów oraz wolontariuszy gościł wójt Piotr Kazimierski. Później Białorusini wyjechali do Radzynia Podlaskiego (drelowska parafia należy do rejonu radzyńskiego ŚDM) na spotkanie z przebywającą tam młodzieżą z Francji i Słowacji.

W piątek po porannym spotkaniu modlitewnym w drelowskiej świątyni (godz. 9) pielgrzymi wezmą udział w warsztatach przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury (godz. 10). Popołudnie spędzą w Radzyniu Podlaskim.

W sobotę modlitewne spotkanie w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 8.30. Na godz. 11 zaplanowano główne wydarzenie drelowskich “Dni w Diecezji” - rekonstrukcję historyczną "Drelów silny wiarą" o męczeństwie Unitów Drelowskich. W organizację widowiska zaangażowanych jest wiele osób i instytucji, m.in. Parafia Drelów, Urząd Gminy, Publiczne Gimnazjum im. Unitów Drelowskich, Gminne Centrum Kultury. Scenariusz do przedstawienia napisała Ewa Strok. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca gości, wśród których najważniejsi będą pielgrzymi z zagranicy oraz wolontariusze z powiatu radzyńskiego i gminy Drelów.

W niedzielę o godz. 11 goście z Białorusi będą uczestniczyć w uroczystej Eucharystii w kościele parafialnym. W poniedziałek rano wyjadą do Krakowa.

W organizację drelowskich „Dni w Diecezji” zaangażowanych jest około 150 osób – wolontariuszy i aktorów, którzy wezmą udział w rekonstrukcji historycznej. Do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem z gminy Drelów wybiera się 25 osób.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male