YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Drelowski sprawdzian z wiedzy pożarniczej

13 marca 2017 21:26:22 | autor: Redakcja
Siódmego marca w Drelowie odbyły się gminne eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Drelowskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej edycja XL (fot. M. Olesiejuk)

W drelowskim turnieju rywalizowały dwie grupy: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Największą wiedzą z zakresu pożarnictwa ze szkół podstawowych wykazała się Aleksandra Sławińska ze Szkoły Podstawowej w Szóstce. Kolejne miejsca na podium w tej kategorii zajęli Wiktoria Bahonko oraz Mateusz Kieczka ze szkoły w Witorożu.

Wśród gimnazjalistów najlepszy był Jakub Bekulard z Gimnazjum w Drelowie, który swoją wiedzę szlifuje w Ochotniczej Straży Pożarnej w Szóstce. Drugie miejsce zajęła Izabela Kozłowiec z Gimnazjum w Drelowie. Trzeci był uczeń tej samej szkoły - Wojciech Zaremba, który podobnie jak Jakub Bekulard przygotowywał się do eliminacji pod opieką druhów z OSP w Szóstce.

Aleksandra Sławińska i Jakub Bekulard zdobyli prawo prawo reprezentowania gminy Drelów w eliminacjach powiatowych.

Test wiedzy pożarniczej przeprowadzono w urzędzie gminy Drelów pod okiem przedstawicieli związku OSP - Adama Bahonko (komendant gminnego związku) i Marka Jóźwika (członek zarządu związku gminnego) oraz Waldemara Bałkowca - dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim. Nagrody dla zwycięzców wręczył wójt Piotr Kazimierski.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male