YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Drelowskie przedszkolaki przygotowały zdrowe potrawy

10 listopada 2016 10:06:05 | autor: Redkacja / Przedszkole Drelów
Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Drelowie wiedzą co jeść, by być zdrowym oraz jakie zalety ma jedzenie warzyw i owoców.

Drelowskie przedszkolaki samodzielnie przygotowali zdrowe potrawy (fot. Przedszkole w Drelowie)

Wychowawcy Przedszkola Samorządowego w Drelowie przywiązują dużą wagę do edukacji swoich podopiecznych w zakresie zasad zdrowego odżywiania. W praktyce przedszkolaki poznają je poprzez zabawę. Najlepszym źródłem informacji są zdecydowanie lekcje praktyczne.

21 października drelowskie przedszkolaki przyniosły na zajęcia różne owoce i warzywa. Z pomocą wychowawczyń rozpoznawały je poprzez dotyk i smak. To był dopiero początek prawdziwej zabawy. W dalszej części zajęć maluchy próbowały bowiem swoich sił w przygotowaniu zdrowych potraw z owoców i warzyw - kolorowych warzywnych szaszłyków, surówek i sałatek. Poznały również budowę oraz zawartość dyni, z której własnoręcznie wybierały pyszne ziarenka.

W edukowanie przedszkolaków na temat zasad zdrowego odżywiania włączono również rodziców. Mieli oni okazję 28 października poznać zasady prawidłowego odżywiania, dzięki spotkaniu z dietetykiem - Magdaleną Żugaj-Małoszuk. Omówiła ona podstawowe elementy zdrowego żywienia oraz sposoby radzenia sobie z otyłością wśród dzieci.

W przedszkolu realizowany jest również comiesięczny cykl teatrzyków o tematyce prozdrowotnej.


Drelowskie przedszkolaki przygotowali zdrowe potrawy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male