YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Drugi dzień międzyrzeckich matur

7 maja 2018 20:18:56 | autor: Redkacja
Dziś w Międzyrzecu na pierwszym miejscu była matematyka – królowa wszystkich nauk i jednocześnie drugi obowiązkowy egzamin dojrzałości tegorocznych maturzystów.

270 tysięcy absolwentów szkół średnich przystąpiło w tym roku do matury w całej Polsce. W Międzyrzecu Podlaskim egzamin dojrzałości zdaje ponad 240 osób (77 osób w Liceum Ogólnokształcącym, ponad 100 osób w Zespole Szkół Ekonomicznych oraz 63 osoby w Zespole Szkół Technicznych.

Dzisiaj abiturienci pisali drugi obowiązkowy egzamin – z matematyki. Do rozwiązania było ok. 35 pytań otwartych i zamkniętych. Żeby zdać egzamin należało udzielić minimum 30% poprawnych odpowiedzi. było na to 170 minut.

W piątek maturzyści pisali egzamin z języka polskiego. Podczas egzaminu na poziomie podstawowym zdający otrzymali jeden arkusz egzaminacyjny, który składł się z dwóch części: testu z pytaniami zamkniętymi oraz wypracowania. Uczniowie mieli na rozwiązanie testu 170 minut. Rozszerzona matura z j. polskiego trwała o 10 minut dłużej.

Ze względu na różną liczbę osób przystępujących do egzaminów oraz wybrane przedmioty, matury w poszczególnych szkołach zakończą się w innym terminie, jednak zgodnie z harmonogramem nie dłużej niż do 23 maja.

Życzymy powodzenia wszystkim maturzystom.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male