Drugie życie żwirowni. Miasto dostało blisko 5,8 mln zł dofinansowania

Aktualności 1 zdjęcie

Teren po dawnej żwirowni w Międzyrzecu Podlaskim czekają duże zmiany. 29 maja burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie drugiego etapu zagospodarowania tego obszaru.

W planach jest stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców i odwiedzających miasto. Jednym z głównych elementów inwestycji będzie wodny plac zabaw wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i sanitarną. Powstaną także nowe tereny zielone, chodniki, parking oraz elementy małej architektury.

Nowa strefa ma służyć wszystkim – rodzinom z dziećmi, młodzieży, seniorom, organizacjom społecznym i turystom. Projekt przewiduje również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Wśród nich znajdzie się aplikacja z przewodnikiem opartym na kodach QR oraz audiodeskrypcją.

Wartość całej inwestycji wynosi ponad 7,1 mln zł, z czego blisko 5,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021–2027. (fot. Drone Photography/facebook)

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

7 czerwca 2026 12:37
wszyscy won!
Jedni drugim robią na złość, a cierpią ludzie na tym. To nie jest walka o dobro Polski, to walka o koryto nic więcej. Tak ze licytacje nie mają sensu, bo wszyscy coś maja za uszami.
autor: v

7 czerwca 2026 11:58
x
zamiast bredzić kmioty pisowskie o SAFE może coś napiszecie o tzw. fundacjach rodzinnych, idealny numer aby nie płacić podatków stworzony przez pisuarów dla takich cwaniaczków z pis i konfederacji jak wipler, mentzen, wipler i inne prawicowe tzw. biznesmeny, obecny rząd chciał to ukrócić to batyr vel nawrocki vel a.... (wiecie o kim mówię ) oczywiście to zawetował, a co u ziobry który wziął sobie pożyczkę od fundacji która dostała kasę od szefa zondacrypto zakosił parę miliardów i uciekł do izraela
autor: x

7 czerwca 2026 08:16
Kto zrobił to coś z promenadką? Taka była efektowna i tak ją zepsuć? Kiedy ktoś u góry usłyszy że ludzie nie chcą kolejnej betonazy? My nie będziemy miastem które jest nastawione na turystykę czy wypoczynek bo tu śmierdzi z każdej strony. Wieczorem nie da się okien otworzyć to taki smród! Znowu pojawiają się nie koszone trawy że niby to łąki kwietne (dziwnie tylko bez kwiatów). Za chwilę słońce przypraży i będzie sucho i idealne miejsce dla zaskrońców. Może pora to skosić a nie tylko koszenie raz w roku na Rocha?
autor: WXX

6 czerwca 2026 08:02
A jak działa to SAFE? Dadzą firmom kasę , ci wyprodukują sprzęt i co ? oddadzą wojsku za darmo, czy będzie trzeba to kupić? Proste pytania na,które nie ma odpowiedzi.
autor: xxx

5 czerwca 2026 22:56
A na jaki procent jest SAVE?
autor: xxx

5 czerwca 2026 20:24
x
Jestem pewien że pisuary odrzuciliby te niemieckie , śmierdzące darmowe pieniądze, tak samo jak safe, ale jak błaszczak w tajemnicy przed polakami wziął kredyt w korei na dwa razy większy procent, kupił samoloty bez uzbrojenia i ofsetu to wszystko ok, totalne świry
autor: x

5 czerwca 2026 17:21
Nie martw się o jeziorka. Jak będzie trzeba to pan burmistrz Łysańczuk cysternami dowiezie wodę z Bałtyku. A i myślę że pan Janus nie pozostanie obojętny i parę wywrotek nadmorskiego piasku załatwi.
autor: ...

5 czerwca 2026 12:18
Ciekawe czy nadal będzie taki syf, zamknięte toalety. Pamiętam jak zrobili promenadę a jak wygląda obecnie. Fajna inwestycja nad jeziorkami ale wypadałoby później utrzymać ją w dobrym stanie. Obecnie wygląda to słabo. Poza tym jeziorka wysychają w zastraszającym tempie, za kilka lat zostanie bajoro.
autor: ..

5 czerwca 2026 06:44
A ile będzie kosztować utrzymanie tej inwestycji
autor: Figo

4 czerwca 2026 21:18
Dofinansowania z Unii są głownie na inwestycje nie prznoszące żadnych korzyści finansowych , wręcz zadłużają i generują dodatkowe koszty. Tak że nie wiadomo, cieszyć się , czy nie ?
autor: nn

Podobne artykuły: