YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dyrektor MOK: nie zapominamy o Kinie "Sława"

23 listopada 2015 14:45:15 | autor: redakcja
Miejski Ośrodek Kultury szuka możliwości zdobycia dofinansowania na modernizację sali i reaktywację Kina "Sława". Potrzeba na to około 600 tysięcy złotych.

- Niezależnie od tego czy siedziba MOK będzie mieściła się przy ulicy Warszawskiej, czy też w Pałacu Potockich, to Kino "Sława" nadal pełnić będzie rolę sali widowiskowej – mówi dyrektor Andrzej Marciniuk. - Jeżeli nie przeprowadzimy tam remontu, to niedługo nie będziemy mieli gdzie organizować festiwali, przeglądów czy akademii. Na pewno w przyszłym roku będziemy szukać na to pieniędzy – stwierdza.

MOK potrzebuje około 300 tysięcy złotych na wymianę rozsypujących się foteli oraz nagłośnienia. Do reaktywacji Kina "Sława" niezbędny jest zakup cyfrowej aparatury. O pieniądze na to można starać się np. w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, który takie projekty dofinansowuje kwotami od kilkudziecięiu do dwustu tysięcy złotych.

"Kino za rogiem", które obecnie funkcjonuje w MOK cieszy się – jak mówi dyrektor – "średnim zainteresowaniem".

- Nie dokładamy do niego, bo staramy się organizować seanse dla grup szkolnych i przedszkolaków – mówi Andrzej Marciniuk. - Są jednak problemy z repertuarem. Walczymy, aby był jak najbardziej atrakcyjny – zapewnia.

W dniach 3-5 grudnia w "Kinie za rogiem" odbędzie się przegląd pięciu filmów, które w dwóch ostatnich latach otrzymały nagrody na największych festiwalach. Ich tytuły są doskonale znane kinomanom.

3 grudnia godz. 18 - „Bogowie”, reż. Łukasz Palkowski, Polska, 2014

4 grudnia godz. 17 - „Gołąb usiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”, reż. Roy Andersson, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, 2014

4 grudnia godz. 19 - „Zniewolony”, reż. Steve McQuinn, USA, Wielka Brytania, 2013

5 grudnia godz. 16 - „Lewiatan”, Andriej Zwiagincew, Rosja, 2014

5 grudnia godz. 18 - „Mama”, reż. Xavier Dolan, Kanada, 2014

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (26 listopada 2015 16:13:02) Skoro kino za rogiem cieszy się średnim zainteresowaniem, to czy jest sens wywalać kasę, żeby reaktywować Sławę? autor: mm
    logo male