YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dzieci Podlasia zapraszają do tańca

2 października 2019 21:30:50 | autor: redakcja
27 września Miejski Ośrodek Kultury gościł uczniów klas I-II międzyrzeckich szkół podstawowych. W Kinie Sława obejrzeli oni koncert „Zatańczmy na ludowo” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Podlasia.

Koncert "Dzieci Podlasia" dla uczniów szkół podstawowych (fot. Marek Wasiluk)

Była to piękna lekcja taneczno-muzyczna, którą poprowadziła Ewa Bernatowicz – doświadczony pedagog i wieloletni kierownik ZPiT Dzieci Podlasia. Uczniowie mieli okazję poznać tańce regionalne i narodowe oraz ludowe stroje z różnych stron Polski. Tańcom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu kapeli ludowej. Dzieci mogły dzięki temu poznać również instrumenty muzyczne, na których grają muzycy. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał karteczkę z informacją o naborze do ZPiT Dzieci Podlasia. Jest on prowadzony w poniedziałki i środy, w godz. 16-17, podczas prób zespołu, które odbywają się w Kinie Sława (wejście od strony osiedla).

Koncert „Zatańczmy na ludowo” odbył się w ramach Przeglądu Muzyki Tradycyjnej „Hulanki Międzyrzeckie”. Impreza została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male