YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dzieci poznały tajniki pracy pisarza

9 kwietnia 2019 21:26:11 | autor: Redakcja
W „Art Ovo” po raz kolejny spotkali się mali miłośnicy sztuki. Tym razem, podczas spotkania z autorką Elizą Schwenkgrub, dzieci poznawały szczegóły powstawania publikacji oraz całego procesu wydawniczego. Dodatkowo mogły poćwiczyć swoje pisarskie zdolności.

Spotykanie Autorskie z Elizą Schwenkgrub w Art Ovo (fot. miedzyrzec.info)

Spotkanie autorskie oraz warsztaty kreatywnego pisania to kolejna inicjatywa Centrum Praktyk Artystycznych „Art Ovo”. Na spotkaniu z autorką książki „Tęczowa kraina. Na tropie własnych marzeń” młodzi międzyrzeczanie wysłuchali porad dotyczących pisarskiego fachu. Eliza Schwenkgrub z wykształcenia jest magistrem do spraw turystyki i rekreacji. To także tancerka street dance i contemporary. W wolnych chwilach rysuje i maluje, głównie motocykle i samochody. Uwielbia podróżować i czerpać natchnienie z przeżytych doświadczeń.

Do napisania pierwszej książki zainspirował ją dar przyjaźni, a „Tęczowa kraina…” to opowieść o poświęceniu, zaufaniu, sensie życia i wielkiej miłości, która kryje się w szczerych gestach i przynosi radość z małych rzeczy. Na początku uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o procesie twórczym publikacji zaproszonej pisarki, która mówiła o pomyśle na powieść, projekcie okładki i procesie wydawniczym. Czytała także jej fragmenty.

– Nie chcieliśmy, żeby to było spotkanie jakich wiele, więc połączyliśmy spotkanie autorskie z warsztatami kreatywnego pisania. Dzieci, które brały udział w spotkaniu mogły poćwiczyć swoje pisarskie zdolności – opowiada Anna Jakubiuk, założycielka „Art Ovo”.

Wszyscy chętni mogli przeczytać swoje dzieła, a na koniec autorka rozdawała książki z autografami. - W warsztatach uczestniczyły również dzieci, które jeszcze nie potrafią pisać. Dla nich przygotowano specjalną formę pisarską, czyli książki rysowane. Najmłodsi mieli też okazję zaprojektować okładkę książki – dodaje Anna Jakubiuk. Dwuipółgodzinne warsztaty odbyły się 31 marca, uczestniczyło w nich 16 dzieci.


Spotykanie Autorskie z Elizą Schwenkgrub


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male