YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dzień Matki w 2d

31 maja 2016 12:27:47 | autor: Redakcja/ZPO nr 3
24 maja uczniowie klasy 2d z ZPO nr 3 uroczyście obchodzili Dzień Matki.

Uczniowie trójki przygotowali artystyczny Dzień Matki (fot. ZPO Nr 3)

Tę miłą imprezę zorganizowaliśmy podobnie jak w roku ubiegłym w plenerze, a dokładnie na ranczo naszego kolegi Huberta w miejscowości Wygnanka. Na uroczystość zaprosiliśmy nasze mamusie i babcie, które są przecież mamusiami naszych mam i były one honorowymi gośćmi. Spotkanie miało charakter artystyczno -rozrywkowy.

W pierwszej części uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, w których wyrazili uczucia miłości, przywiązania i więzi z mamami. Dzieci zadedykowały taniec swoim babciom do muzyki Volfganga Amadeusza Mocarta "Przybywaj piękna wiosno".

W drugiej części spotkania uczniowie grali w przedstawieniu. Była to inscenizacja lektury J. Porazińskiej "Szewczyk Dratewka". Uczniowie wręczyli mamom i babciom własnoręcznie wykonane upominki. Rodziców bardzo wzruszyła galeria portretów. Dzieci namalowały portrety swoich mam, a mamy się na nich rozpoznawały. Było zabawnie i wesoło.

Wszyscy goście miło biesiadowali przy stole racząc się herbatką, kawką, domowym kompotem i pieczonym świeżym ciastem. Na grillu pieczono kiełbaski. Dzieci przygotowały babciom i mamom zagadki o tematyce przyrodniczej. Miłą niespodzianką był koncert muzyczny, który wykonały babcie dedykując go pani wychowawczyni. Na koniec spotkania odbyła się dyskoteka, którą zorganizowały mamusie swoim pociechom. To był piękny, świąteczny dzień pełen wzruszeń, emocji, uśmiechu, a nawet łez! Ale były to łzy szczęścia.


Artystyczny Dzień Matki w trójce


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male