YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dzień Patrona w ZPO nr 3

11 czerwca 2018 20:46:24 | autor: Redakcja / ZPO nr 3
Tegoroczny Dzień Patrona w "Trójce" obchodzono pod hasłem „Papież Jan Paweł II drogowskazem na ścieżkach życia”.

Obchody Dnia Patrona w ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim (fot. ZPO nr 3)

 

Przed uroczystością zorganizowano różnorodne konkursy związane z Patronem. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą o JP II oraz zaprezentować swoją twórczość literacką i plastyczną.

Najmłodsi wykonali piękne prace plastyczne, które zamieszczono na okolicznościowej wystawie. W szkole powstało wiele ciekawych ekspozycji i gazetek poświęconych polskiemu papieżowi.

W Dniu Patrona 18 maja zadbano nie tylko o oprawę zewnętrzną, ale też wyjątkowy klimat. Tegoroczne święto szkolna społeczność rozpoczęła uczestnictwem w uroczystej mszy świętej prowadzonej przez księdza infułata Kazimierza Korszniewicza. Wyjątkowy charakter ceremonii podkreślał udział uczniów w czytanych modlitwach oraz wykonane przez scholę pieśni.

Po nabożeństwie odbył się przemarsz do szkoły, gdzie w hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości. Dyrektor szkoły Jolanta Wolanin serdecznie powitała przybyłych gości, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do dzieci i młodzieży szkolnej.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor podkreśliła, iż Jan Paweł II jest i będzie dla nas wzorem do naśladowania oraz symbolem ponadczasowych wartości. Z kolei ksiądz infułat podkreślił, jak pięknie szkoła się rozwija, kultywując tradycje i realizując duchowy testament Jana Pawła II. Podarował też szkole dzieło ukazujące historię Kościoła sięgającą czasów Benedykta XVI.

Krótką przemowę wygłosił również wiceburmistrz Grzegorz Łubik i proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla ks. Jerzy Domański. Kolejną część uroczystości, poświęconą podsumowaniu konkursów i wręczaniu nagród, poprowadziła wicedyrektor szkoły Ewa Włodarczyk.

Ukoronowaniem obchodów Dnia Patrona był wzruszający spektakl „W drodze do świętości”. Pantomina została zaprezentowana przez uczniów z klasy 2B, 2D i 3C gimnazjum oraz Darię Myszkę i Jakuba Chalimoniuka z klasy 4p i wywarła ogromne wrażenie na publiczności. Ilustracja najistotniejszych wydarzeń z życia Jana Pawła II, przywołanie jego nauki i pięknych słów pożegnania skłoniły do zadumy. Oby głębokie przesłanie z nich płynące pozostało ze szkolną społecznością na dłużej, nie tylko w tym wyjątkowym dniu.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male