YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dzień Patronki ZSE

29 stycznia 2019 21:22:44 | autor: Redakcja / Izabela Hodun ZSE
Dzisiejszy dzień był szczególnym świętem dla Zespołu Szkół Ekonomicznych. Dzisiaj uczniowie obchodzili Dzień Patronki Szkoły – Marii Dąbrowskiej – najwybitniejszej polskiej powieściopisarki dwudziestolecia międzywojennego, cenionej nowelistki, eseistki, autorki dramatów i prozy wspomnieniowej.

Dzień patronki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim (fot. arch. ZSE)

Wybór patrona szkoły jest zawsze trudny.  Patronem musi zostać osoba, która stałaby się wzorem dla młodzieży, wzorem do naśladowania. A jednocześnie musi być to postać bliska naszemu sercu, osoba która zachęci do poznawania otaczającego świata.

Taką osobą była Maria Dąbrowska, która swą obywatelską postawą dążyła do polepszenia stosunków zarówno społecznych jak i międzyludzkich. Najbardziej interesował ją człowiek i jego sprawy. Literaturę poimowała, jako swoistą sztuke słowa, która powinna służyć  do przekazywania ważnych treści społecznych i moralno-wychowawczych.

Klasy pierwsze potwierdziły znajomość sylwetki patronki szkoły, biorąc udział w quizie dotyczącym życia i twórczości Marii Dąbrowskiej. Zaprezentowały również stroje z epoki XX lecia międzywojennego. Klasy drugie pokazały swój talent wokalno-taneczne w znanych wszystkim przebojach. Klasy trzecie zaprezentowały lubiane przez wszystkich kabarety.
Wszystkie występy były perfekcyjnie przygotowane. Wiele z nich rozbawiło publicznośc do łez. W kategorii „Quiz” oraz „Strój z epoki” zwycięzyła klasa 1i1. W kategorii „Najlepszy teledysk” zwycięzcą została klasa 2i1, prezentująca „Orkiestry dęte”. W kategorii „Najlepszy kabaret” najlepszą została klasa 3e, przedstawiająca skecz „Małżeństwo idealne”
Następnie pan dyrektor Robert Matejek wręczył nagrody zwycięzcom Olimpiady z Języka Angielskiego i Olimpiady z Języka Rosyjskiego.

Apel przygotował Samorząd Uczniowski. Nad całością czuwały jego opiekunki: Paulina Lesisz i Izabela Hodun. Prowadzenie: Marcelina Sposób i Karol  Korolczuk. Nad oprawą muzyczną czuwał szkolny zespół muzyczny. Wrażenia taneczne zapewnili uczestnikom szkolni mistrzowie Dominika Chalimoniuk i Patryk Zbucki.

fot. arch. ZSE

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male