YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dzień Tradycji Bożonarodzeniowej w Tłuśćcu

1 stycznia 2017 12:42:39 | autor: Redakcja / UG Międzyrzec
16 grudnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tuśćcu odbył się po raz kolejny Dzień Tradycji Bożonarodzeniowej. Przygotowano wiele atrakcji na ten dzień – koncert kolęd, jasełka oraz stoiska ze świątecznymi ozdobami i wypiekami.

Dzień Tradycji Bożonarodzeniowej w Tłuśćcu (fot. UG. Międzyrzec)

Dzień Tradycji rozpoczął się od koncertu kolęd i pastorałek. Swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczniowie szkoły, zarówno ci najmłodsi, jak i ci starsi.

Kolejną atrakcją artystyczną spotkania były jasełka przygotowane przez uczniów należących do Koła Teatralnego, pod kierunkiem Zofii Chalimoniuk. Inscenizacja, którą przygotowali młodzi aktorzy, przeniosła zgromadzonych do Betlejem i ukazała okoliczności przyjścia na ziemię Pana Jezusa.

Występy artystyczne spotkały się z gorącym przyjęciem rodziców i dziadków oraz innych zaproszonych gości w tym: radnego gminy Sławomira Zaniewicza, sołtysa Tłuśćca Czesława Krzysztofa Węgrzyniaka oraz kierownika referatu oświaty Moniki Sierpień, która przekazała życzenia świąteczne od Wójta Gminy Krzysztofa Adamowicza. Uczniom podziękowała również dyrektor szkoły Elżbieta Demczuk, która pogratulowała udanych występów i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Na zakończenie spotkania odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Nie zabrakło pięknych, ręcznie wykonanych: ozdób świątecznych, aniołków, stroików, kartek, bombek i różnobarwnych choinek. Prezentowane ozdoby cechowała oryginalność, różnorodność i estetyka wykonania. Wszyscy podziwiali kreatywność twórców i wartość artystyczną prac. Niektóre prace zostały wykonane samodzielnie przez uczniów bądź w domu przy pomocy rodziców. Tradycyjnie na kiermaszu znalazły się pierniki świąteczne pieczone na tę okazję przez dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli z punktów przedszkolnych.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących, zarówno uczniów, rodziców, jak i gości szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację festynu rodzinnego.


Dzień Tradycji Bożonarodzeniowej w Tłuśćcu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male