YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

"Echo" wyróżnione przez marszałka

23 maja 2018 08:56:32 | autor: redakcja
13 maja w Przychodach odbył się X Przegląd Pieśni Maryjnej. Zespół Ludowy "Echo" otrzymał przy tej okazji odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.

X Przegląd Pieśni Maryjnej w Przychodach - "Echo" z tytułem Zasłużony dla Województwa Lubelskiego (fot. miedzyrzec.info)

 

Spotkanie artystów ludowych w kaplicy w Przychodach rozpoczęła msza święta, którą odprawił ks. Michał Wawerski. Nastepnie przez ponad dwie godziny licznie zgromadzeni widzowie słuchali pięknych pieśni sławiących Maryję. Wystapiło 12 zespołów śpiewaczych z czterech powiatów: „Echo” z Przychód, „Kalina” z Wygnanki, „Ale Baby” z kapelą z Berezy, „Leśne Echo” z Zaścianek, „Kwiaty Polne” z Kolembród, „Sami Swoi” z Tłuśćca, „Wrzos” z Kąkolewnicy, „Jutrzenka” z kapelą z Rogoźnicy, „Tęcza” z Brzozowicy Małej, „Malwy”z Komarówki Podlaskiej, „Lubartowiacy” z Lubartowa i „Bokińczanka” z Bokinki Królewskiej.

Przegląd był okazją do przyznania odznaki honorowej „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” dla Zespołu Ludowego Echo z Przychód. Wręczyli ją Andrzej Marciniuk z Urzedu Marszałkowskiego oraz wójt Krzysztof Adamowicz.

- Śpiewamy od 32 lat. Obecnie jest nas dwanascie, ale wszystkie chętne panie zapraszamy do nas, aby można było kontynuować działalność przez kolejne lata. Wyróznienie jest dla nas zaskoczeniem, oznacza, że nie tylko w powiecie bialskim jestesmy doceniane. Serdecznie dziekujemy – powiedziała Teresa Pawlikowska, kierownik zespołu.

Zespół Echo jest najstarszym zespołem ludowym w gminie Międzyrzec Podlaski. Jego początki sięgają roku 1986 roku. Powstał przy Kole Gospodyń Wiejskich. Członkowie poświęcają swój czas, aby ocalić od zapomnienia stare pieśni. Echo koncertuje nie tylko podczas gminnych spotkań i dożynek. W bogatym repertuarze zespołu można znaleźć pieśni patriotyczne, ludowe, dożynkowe, sobótkowe, weselne, biesiadne, kolędy i pastorałki oraz wiele innych. Echo zdobyło wiele wyróżnień i nagród podczas różnych przeglądów, festiwali, biesiad i koncertów.

- Jestem wdzięczny, że panie nie zaniechały przez te wszystkie lata pięknego śpiewania i organizacji róznych uroczystości i przeglądów – mówił wójt Adamowicz. - Zespół posiada już odznaki "Załużony dla gminy Miedzyrzec Podlaski" oraz "Zasłużony dla Powiatu Bialskiego". Wyróznienie od marszałka województwa jest ukoronowaniem dotychczasowej działalności. Cieszymy się, że z poziomu Lublina widać gminę Międzyrzec Podlaski oraz że władze samorządowe województwa doceniają zespoły ludowe – dodał.


X Przegląd Pieśni Maryjnej w Przychodach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male