Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
5.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Ekogrant dla szkoły w Rogoźnicy

12 kwietnia 2022 10:38 | autor: Anna Ostapiuk

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy zwyciężyła w konkursie „Velvet. Piątka dla Natury” wygrywając ekogrant w wysokości 7 tysięcy złotych.

Celem programu „Velvet. Piątka dla Natury” jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów oraz pedagogów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia i zaszczepienie w dzieciach wiary, że każde, nawet najdrobniejsze działanie na rzecz natury, powtarzane odpowiednio często może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę. Program ma przyczynić się również do rozwoju świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, która w przyszłości zaprocentuje w codziennych nawykach.

Zadaniem uczestników jest udział w zajęciach według udostępnionych przez organizatorów programu scenariuszy zawierające pomysły na interesujące sposoby zainteresowania dzieci zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska. To również różnorodne ekologiczne wyzwania. " Udział w konkursie był dla nas impulsem do aktywnego i kreatywnego promowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych i skłonił nas do przemyśleń, co można zmienić we własnym otoczeniu na lepsze " - czytamy w szkolnym wpisie na profilu społecznościowym rogoźnickiej podstawówki.

REKLAMA

Szkoła zaprezentowała w konkursie projekt o nazwie "Zielone laboratorium zmysłów" i znalazła się wśród szesnastu placówek nagrodzonych ekograntem w wysokości 7.000 złotych.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny