YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Fenomenalne kobiety, wyjątkowe atrakcje i charytatywna loteria

11 marca 2021 14:33:45 | autor: Paulina Chodyka-Łukaszuk
Za nami tradycyjne już Forum Kobiet w gminie Międzyrzec Podlaski. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, odbyło się w nieco innej formule. Nie zabrakło jednak wspaniałych atrakcji dla pań, rozstrzygnięto też konkurs „Kobieta Aktywna”. Tytuły trafiły do zaangażowanych społecznie przedstawicielek lokalnej społeczności: Elżbiety Chodzińskiej, Katarzyny Tymoszuk oraz Zofii Stepulak.

VIII Forum Kobiet gminy Międzyrzec Podlaski (fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk)

Już po raz ósmy odbyło się tradycyjne Forum Kobiet, które od kilku lat w gminie Międzyrzec Podlaski organizowane jest nieprzerwanie od 2014 roku z okazji Dnia Kobiet.
Wydarzenie ma na celu przede wszystkim podkreślenie roli kobiety w życiu społecznym gminy oraz integrację lokalnej społeczności, choć w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną było niestety o to trudno. Organizatorzy jednak nie zawiedli i 7 marca przygotowali specjalnie z myślą o kobietach wiele wspaniałych atrakcji. Każda z nich, indywidualnie, mogła zgłosić się do wyjątkowych stref, które oferowały zabiegi estetyczne, wzmacnianie siły i zdrowia oraz więzi rodzinnych. – W tym roku stanęliśmy przed trudnym zadaniem. Chcieliśmy zachować tradycję Forum, ale wiedzieliśmy, że w tak licznym gronie jak zwykle nie będziemy mogli się spotkać. Zadbaliśmy jednak o to, by Forum spełniło swoje dotychczasowe funkcje, organizując m.in. poszczególne strefy dla pań w naszych świetlicach czy loterię z fantami na rzecz mieszkanek gminy. Hasłem, jakie w tym roku przyświecało wydarzeniu jest „Fenomen kobiety”. Chcieliśmy podkreślić wielozadaniowość kobiet, ich pomysłowość, zdolności organizacyjne, które w dzisiejszych czasach w sposób szczególny ujawniają się, ich piękno, błyskotliwość i wiele innych wspaniałych cech, które posiadają kobiety – mówi Magdalena Chodzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim.

W ramach organizacji Forum Kobiet w oknach bibliotek, świetlic i szkół pojawiły się hasła, opisujące pozytywne kobiece cechy. W ramach loterii z kolei panie przekazywały własnoręcznie przygotowane przetwory, za co otrzymywały losy, by wziąć udział w losowaniu kilkudziesięciu nagród. – Udało się zebrać ponad 350 przetworów. Stworzyliśmy z nich gminną spiżarnię w bibliotece w Wysokim, z której każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie i wrzucić datek do puszki, by dołożyć się do prezentów dla potrzebujących mieszkanek naszej gminy, które pomogą im w codziennym funkcjonowaniu – dodaje Chodzińska.

- Zorganizowaliśmy pięć stref dla pań. To strefa relaksu w Rzeczycy, strefa zdrowia w Halasach, strefa piękna z Misiach, strefa siły w Berezie oraz strefa rodziny w Wysokim. W każdej ze stref panie mogły indywidualnie skorzystać z porad z dietetykiem, z kosmetologiem, udać się na relaksujący masaż czy inny zabieg, zrobić sobie rodzinne zdjęcie. To wszystko po to, by podtrzymać tradycję Forum i dać coś miłego paniom z okazji ich święta, wywołać uśmiech na ich twarzach. We wcześniejszych zapisach zgłosiło się około 100 pań, więc zainteresowanie było duże – wyjaśnia Sylwia Hubica, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. – Niewątpliwie w tym roku Forum Kobiet jest szczególne, ale niezmiernie cieszy nas zainteresowanie i zaangażowanie pań w ten cały proces. Wystarczy spojrzeć właśnie na spiżarnię, pełną wytworów ich rąk, które przekują się na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Od samego początku przyświecał nam cel łączenia i niesienia pomocy – mówił z kolei wójt Krzysztof Adamowicz. Włodarz własnoręcznie dostarczył nagrody w losowaniu kilku mieszkankom gminy.  

Od kilku lat jednym z głównych punktów wydarzenia jest rozstrzygnięcie konkursu „Kobieta Aktywna”. Nie inaczej było i tym razem. W plebiscycie wyłoniono trzy kandydatki, które otrzymały tytuły: Kobieta Społecznik, Kobieta Kultury i Kobieta Przedsiębiorca.

I tak w tym roku, Kobietą Kultury została Zofia Stepulak z Berezy. Pani Zofia od lat jest członkinią Zespołu Śpiewaczego „Ale baby” z Kapelą z Berezy. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Aktywnie angażuje się w organizację gminnych uroczystości m.in. dożynek, spotkań opłatkowych czy przeglądów zespołów ludowych. Należy do Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora w Berezie. Jak czytamy w zgłoszeniu jej kandydatury do konkursu: „Potrafi cenić czas i wspiera potrzebujących. Pełna pozytywnej energii pomimo trudności i kłopotów. Pani Zofia jest wzorem do naśladowania, zawsze życzliwa i uczynna. Umie połączyć działalność rolniczą z działaniem na rzecz lokalnej społeczności, życiem rodzinnym i towarzyskim.” 

Kobietą Przedsiębiorcą została Elżbieta Chodzińska z Kożuszek. Kobieta aktywna na wielu płaszczyznach życia, która „żadnej pracy się nie boi”. Jest prezesem Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej „Razem”, przez co tworzy nie tylko miejsca pracy, ale i miejsce realizacji zawodowych umiejętności, wiary we własne możliwości, okazję do osobistego rozwoju i wykorzystuje potencjał tkwiący w mieszkańcach. Prowadzi też Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe w gminie Międzyrzec Podlaski. Jak czytamy w zgłoszeniu jej kandydatury: „Jest kobietą wielozadaniową, kreatywną, wytrwałą, nieustannie o rozwój spółdzielni. (…) Zaraża wciąż energią, pasją życia, służy pomocą i wsparciem”.

Z kolei tytuł Kobiety Społecznik trafił w tym roku do Katarzyny Tymoszuk z Krzewicy. Nauczycielka języka angielskiego w szkole podstawowej w Kożuszkach. Czynnie uczestniczy w życiu miejscowości, w której mieszka oraz od lat angażuje się w wiele wydarzeń organizowanych na terenie całej gminy. Jako nauczyciel zaraża pasją sowich uczniów i uzyskuje z nimi wysokie wyniki. Dzięki jej zaangażowaniu młodzież wzięła udział w wielu ciekawych projektach. Swoją postawą zachęca też do zdrowego i aktywnego stylu życia.
Forum Kobiet było też okazją do złożenia życzeń wszystkim kobietom z okazji ich święta przez wójta Krzysztofa Adamowicza.


 


VIII Forum Kobiet gminy Międzyrzec Podlaski


 
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (18 marca 2021 10:07:50) I co były jakieś konsekwencje za brak maseczek??? autor: gość
  (13 marca 2021 11:41:08) Nie wiem jak to się ma do Wartości Europejskich ,ale czy tzw. ,,osoby z macicą,, były uwzględniane? autor: HIHOT
  (12 marca 2021 20:22:39) są równi i równiejsi - i co kto zrobi wójtowi. Co wojewodzie, to nie tobie... autor: gość
  (12 marca 2021 13:39:08) W Białej Podlaskiej jak radny miejski robił zakupy w markecie bez maseczki to został ukarany mandatem karnym a tutaj też będą mandaty co na to policja i sanepid??? autor: gość
  (12 marca 2021 12:50:09) cyrk raz zdjęcie w kagańcach, raz bez kagańców. Trochę się zarażą, trochę się nie zarażą. Trochę potem umrą trochę nie umrą. autor: halyna
  (12 marca 2021 12:34:55) hehe W Polsce jak podaje GUS mamy 529 osób o nazwisku Chodziński a najwięcej bo 68 w powiat bialski autor: statystyka
  (12 marca 2021 09:14:25) no ładnie Ciekawe czy pani Magdalena Chodzińska wybierająca kobiety roku, nie jest przypadkiem rodziną z panią Elżbietą Chodzińską, która dostała jedną z nagród? Nie wiem, tak się pytam, chciałbym żeby ktoś odpowiedział. Ciekawe też jest, że tym gminnym super przedsiębiorcą zostaje akurat kobieta, która wszystkie zlecenia ma z kontraktów gminnych. Cytując jej słowa za dziennikiem wschodnim " osiedlach w Spółdzielni Mieszkaniowej w Międzyrzecu Podlaskim, kosimy trawę na poboczach dróg gminnych, a także prace konserwatora na terenie szkoły. Oferujemy też usługi krawieckie, szyjemy np. stroje dla zespołów ludowych, kół gospodyń wiejskich oraz dziecięcych zespołów ludowych, jak również maskotki, poduszeczki i kocyki dla dzieci. Do tego świadczymy usługi remontowe np. malowanie świetlic czy mieszkań socjalnych oraz prace budowlane." Podsumowując najpierw bierzemy publiczne pieniądze i dajemy je kobiecie żeby robiła publiczne rzeczy. Później za publiczne pieniądze organizujemy konkurs, w którym nagradzamy ją za to, że robiła to za co jej zapłaciliśmy. Towarzystwo wzajemnego całowania się po dupie. Nastepnym "razem" można by jeszcze zlecić tej jej spółdzielni socjalnej konkurs w którym ona nagrodzi najlepszą gminę. autor: km
  (12 marca 2021 09:04:29) Anna Samiswoi autor: Anna
  logo male