YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Ferie z wyobraźnią 2016 w drelowskim GCK

27 lutego 2016 14:52:46 | autor: Redakcja/GCK Drelów
O tym, jak ważna jest wyobraźnia i kreatywność, przekonały się dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych podczas ferii zimowych w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie. Podczas pięciu dni wypełnionych zajęciami artystycznymi, grami i zabawami świetlicowymi, grupa około trzydziestu osób miała okazję wykazać się swoim talentem, pasją i zaangażowaniem.

Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, mających na celu naukę nowych technik artystycznych. Wraz z opiekunkami feriowicze tworzyli m.in. kolorowe pacynki, które potem były bohaterami teatrzyków. Niezwykłą kreatywność dzieci pokazały także podczas zajęć związanych z projektowaniem modowych kreacji a kolekcję zaprojektowaną przez najmłodszych można obecnie podziwiać na wystawie w Gminnym Centrum. Ciekawe aranżacje powstały również na potrzeby pokazu mody zorganizowanego podczas wspólnego nocowania w GCK. Podczas rewii mody mnóstwo zabawy mieli chłopcy, którzy pozując w damskich fatałaszkach dostarczali wielu okazji do śmiechu także pozostałym. Nocowanie w GCK stało się już tradycją i przyciąga coraz więcej osób. Nikomu nie przeszkadza spanie na podłodze a materace i śpiwory to dla pomysłowych dzieciaków wręcz dodatkowa atrakcja podczas wspólnie spędzanego czasu.

Największe zainteresowanie podczas każdodniowych zajęć plastycznych wzbudziło malowanie mandali [Rysunek na planie koła]. Powstało wiele pięknych, kolorowych prac, a w trakcie ich tworzenia dzieci miały okazję do perfekcji opanować technikę dobierania kolorów i ich odcieni. Nie zabrakło również prac przedstawiających zimę i tego, za co nasze dzieciaki lubią ją najbardziej.

 

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznych ferii zimowych okazał się konkurs „Mam talent – brawo ja!”, w którym wzięły udział dzieci pragnące zaprezentować swój talent i pasję szerszej publiczności. Publiczność oklaskiwała wokalistów i tancerzy, nie zabrakło również recytatorów i muzyków. Zwyciężył duet taneczny, któremu zarówno jury, jak i publiczność, przyznały jednogłośnie największą liczbę punktów. Natalia Szaroń i Karol Sidorczuk – Oksejuk zachwycili wszystkich wspaniałym wykonaniem walca angielskiego i samby. Wśród nagrodzonych znalazły się grająca na flecie poprzecznym Laura Szaroń i wokalistka Kornelia Marczuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Ze zwycięzcami konkursu, Natalia i Karolem, został przeprowadzony wywiad, w którym opowiedzieli oni o swej pasji, marzeniach i osiągnięciach [cały wywiad na stronie ].

Choć ferie to przede wszystkim czas zabaw i gier, w programie „Ferii z wyobraźnią 2016” nie mogło zabraknąć również zajęć propagujących zdrowy tryb życia i ochronę bezpieczeństwa. Jednym z elementów tego cyklu było spotkanie ze strażakami z OSP Drelów którzy, przekazali dzieciom podstawy udzielania pierwszej pomocy. Każde dziecko, na plastikowym fantomie, mogło nauczyć się prawidłowo przeprowadzić zabieg resuscytacji, wyszkolić jak zabezpieczyć poszkodowaną osobę podczas transportu na noszach, oraz pogłębić znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zorganizowano również pogadanki oraz zabawy prozdrowotne, w których główną rolę odegrała zdrowa żywność oraz zasady bezpiecznego spędzania czasu. Dzieci przygotowywały też kolorowe kanapki i zdrową sałatkę owocową.

Ferie dobiegły końca, ale wspólnie spędzony czas pozostawił wiele wspomnień. Pozostały nam zabawne zdjęcia, piękne prace i okazje do rozmów o tym, co udało się razem stworzyć.

opracowała: Anna Ostapiuk - GCK Drelów

REKLAMA
reklama


Ferie z wyobraźnią w drelowskim GCK


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male