YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Finalistki „Kobiety na start” z Żerocina

12 września 2016 08:41:41 | autor: Redakcja / GCK w Drelowie
10 września członkinie KGW z Żerocina, działające pod patronatem GCK w Drelowie, wzięły udział w VI Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji kobiecych z terenów wiejskich, w ramach obchodów 150 – lecia Kół Włościanek w Licheniu.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Żerocina (fot. GCK Grelów)

W trakcie trwania uroczystości ogłoszono laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Kobiety na start”, organizowanego przez portal Gospodyni.com.pl oraz Tygodnik Poradnik Rolniczy.

KGW z Żerocina znalazło się w finale konkursu, w ścisłej 16-tce, jako przedstawiciel województwa lubelskiego. Członkinie Koła przeszły przez kilka etapów konkursu, w którym Jury oceniało całą ich dotychczasową działalność. Spośród ok 250 organizacji z Polski oraz licznych kół z naszego województwa, to właśnie praca społeczna KGW z Żerocina  zainteresowała Jury – doceniono trud i wysiłek małego koła z gminy Drelów. To wielki zaszczyt, ale i pewne motywujące zobowiązanie.
Pomimo iż paniom nie udało się stanąć na podium, to już samo znalezienie się na ogólnopolskiej scenie pośród 16-tu najprężniej działających kobiecych organizacji z Polski jest wielkim osiągnięciem!
Żerocin, a tym samym gmina Drelów i powiat bialski stały się bardziej rozpoznawalnymi punkcikami na kulturalnej mapie Polski.

Serdecznie gratulujemy!

Podczas dwudniowego Zjazdu w Licheniu członkiniom Koła towarzyszyła delegacja OSP Żerocin (Tomasz Bieniek, Ryszard Szafrański i Tadeusz Kurowski) oraz przyjaciele KGW – mieszkańcy Żerocina (Marianna Bieniek i Hanna Kortoniuk).

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male