YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Gaba Kulka zaśpiewa w Międzyrzecu

2 lutego 2018 21:13:50 | autor: redakcja
Ceniona wokalistka, pianistka i autorka tekstów wystąpi w Międzyrzecu Podlaskim 25 lutego (niedziela) w ramach VI Międzyrzeckich Spotkań Jazzowych, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. Koncert odbędzie się w Kinie Sława (godz. 17). Wstęp wolny.

 

Gaba Kulka karierę muzyczną oficjalnie rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out”. Wtedy właśnie zauważyły ją media i melomani. Przełomowym momentem w dotychczasowej karierze wokalistki był wydany trzy lata później album „Hat, Rabbit”. Na artystke posypały się laury: „Mateusz” radiowej Trójki, nominacja do paszportu Polityki, złota płyta i doskonałe recenzje, a także Fryderyk dla „wokalistki roku”.

Niedługo później światło dzienne ujrzał „Sleepwalk” - wspólne dzieło Gaby i Konrada Kucza (Futro). Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego), zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny, długo wyczekiwany, w pełni autorski album "The Escapist” (2014).

Na tej płycie słychać jak wyraźnie zarysował się muzyczny charakter Gaby i towarzyszących jej od kilku lat na koncertach i w studiu muzyków. Czuć tu inspiracje gigantami piosenki lat 70-tych, jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80-tymi (singlowy utwór „Wielkie wrażenie”).

W 2016 roku Gaba Kulka wydała kolejny album „Kruche”, który zebrał bardzo dobre recenzje.

Na scenie Kina Sława artystce towarzyszyć będą Wojciech Traczyk (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Fetler (saksofony).

Posłuchaj:               Still                Wielkie wrażenie               Niejasności

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 lutego 2018 11:43:06) wreszcie coś na poziomie. Jak widać mało komentarzy bo nie zagra gwiazda disco-polo. autor: młody po 40-ce
    (4 lutego 2018 14:25:03) A kiedy A kiedy zatrąbi zespół Kombii??? autor: gość
    logo male