YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Gardenia pokonała Roztocze

2 kwietnia 2012 11:06:28
Tenisiści z Międzyrzeca byli lepsi w dwumeczu z Roztoczem Szczebrzeszyn. Dzięki temu zapewnili sobie grę w IV lidze.

Dodatkowe emocje na zakończenie sezonu zafundowali działacze, którzy postanowili zreorganizować rozgrywki ligowe. Od nowego sezonu nie będzie już dwóch grup IV ligi. Powstanie za to V liga. Z 31 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach IV ligi, pozostanie tylko dziesięć. Gardenia, aby znaleźć się w tej grupie musiała pokonać w barażowym dwumeczu Roztocze Szczebrzeszyn. Ta sztuka sie udała.

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu nasz zespół zremisował 9:9. Punkty dla Gardenii zdobywali: Leszek Gil 3, Bartłomiej Jaszczuk 3, Paweł Woliński 2, Marek Rypina 1. W drugiej potyczce, w niedzielę 1 kwietnia w Międzyrzecu, nasi tenisiści wygrali 10:8. Punktowali: Marek Rypina 3, Bartłomiej Jaszczuk 3,5, Leszek Gil 2, Paweł Woliński 1,5.

- Spotkanie było bardzo zacięte - komentuje opiekun Gardenii Wojciech Stolarczyk. - Przegrywaliśmy już 3:6, aby doprowadzić do stanu 6:7 i ostatecznie zwycięzyć.

Bieniaminek z Międzyrzeca zaprezentował się w zakończonym sezonie naprawdę dobrze. W swoje grupie IV ligi zajął szóste miejsce i ostatecznie po barażach utrzymał miejsce wśród dziesięciu najlepszych zespołów ligi. W przyszłym sezonie czeka go jeszcze trudniejsze zadanie - utrzymanie w tym gronie.

- Być może wzmocni nasz zespół ktoś z drużyn, które spadły do V ligi - informuje Wojciech Stolarczyk.

Najpierw jednak opiekun międzyrzeckiego zespołu bedzie musiał na nowo poukładać sprawy organizacyjne i finansowe. - Liczymy, że pozostanie z nami nasz główny sponsor firma Gardenia Sport. Miasto przeznaczyło na tenis stołowy 7 tys. zł, więc pewnie uda się z tego zakupić trochę nowego sprzętu. Liczymy także na Bank Spółdzielczy, do którego wystąpiliśmy o pomoc w zakupie nowego stołu do gry. W minionym sezonie busa na mecze wyjazdowe użyczał nam wójt gminy Międzyrzec Mirosław Kapłan. Mam nadzieję, że ta współpraca zostanie podtrzymana - stwierdza Wojciech Stolarczyk.


Gardenia vs ROZTOCZE Szczebrzeszyn


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (2 kwietnia 2012 20:21:14) Ogromne Gratulację. ;p autor: Fan
    logo male