Gościniec doczeka się nowej nawierzchni

Aktualności 1 zdjęcie

Na nową nawierzchnię ulicy Gościniec mieszkańcy Rzeczycy czekają już od bardzo dawna. Realizacja zadania jest już coraz bliżej, a postępowanie rozpoczyna przejęcie drogi powiatowej w zarząd gminy, co pozwoli wdrożyć działania projektowe.

29 kwietnia, podczas XXVI sesji Rady Gminy Międzyrzec Podlaski, radni podjęli uchwałę w sprawie przejęcia od Powiatu Bialskiego zadania publicznego zarządzania drogą powiatową nr 1127L Rzeczyca - Wygnanka. Przejęcie drogi następuje na mocy porozumienia zawieranego pomiędzy Gminą Międzyrzec Podlaski a Powiatem Bialskim.

W ramach zadania, do którego przystępuje samorząd, zostanie najpierw opracowana dokumentacja, a następnie wykonana przebudowa przedmiotowej drogi powiatowej 1127L na odcinku ul. Gościniec w miejscowości Rzeczyca od km 0+049 do km 3+453, na długości około 3,4 km .

- Mając na celu doprowadzenie do jak najszybszej przebudowy drogi powiatowej Gościniec w Rzeczycy wraz z budową chodnika, uwzględniając stan jej nawierzchni i ruch pieszych, szczególnie do szkoły i przedszkola, który się tam odbywa, przedkładamy tę uchwałę, która ma na celu przejęcie odcinka drogi powiatowej. Jeżeli chodzi o Powiat Bialski, partycypacja w kosztach opracowania dokumentacji projektowej będzie wynosiła 50%. Wspólnymi siłami, w dobrej współpracy z powiatem, chcemy tę drogę przebudować - poinformował podczas sesji zastępca wójta Michał Teofilski .

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: