YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Grant dla biblioteki

30 listopada 2016 12:26:16 | autor: GBP / redakcja
Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokim otrzymała 30 tys. zł z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”.

Celem programu jest wspieranie rozwoju bibliotek publicznych. GBP z gminy Międzyrzec udało się zdobyć 30 tys. zł na zadanie „Modernizacja infrastruktury informatycznej w GBP”. Pozyskane pieniądze umożliwią wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych. Bibliotekarze będa mogli katalogować swoje zbiory i udostepniać je online. Zwiększy to poziom atrakcyjności usług bibliotecznych.

Gminna Biblioteka Publiczna przystąpiła również do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym.

Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych. Będzie on systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix”. Niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male