YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Halina Cholewka w Galerii ES

7 marca 2017 18:59:26 | autor: redakcja
Galeria ES zaprasza na wystawę grafiki i rysunku Haliny Cholewki. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 11 marca, o godz. 17. Wystawę będzie można oglądać do 5 kwietnia.

Halina Cholewka w 1971 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, a następnie studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki artystycznej uzyskała w 1976 roku w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza. Prezentuje prace z dziedziny grafiki i rysunku na indywidualnych i zbiorowych wystawach. W latach 1986-2014 była wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Oto co artystka mówi o swoich pracach: "Moje grafiki są formą zapisu wydobytych z archiwum pamięci obrazów, wydarzeń, emocji. To, co w nim przetrwało w procesie tworzenia, przeistacza się w znaki i symbole zostawione na karcie papieru. Prace te są nie tylko „skończonym dziełem”, ale też śladem, który ujawnia mechanizm tego co w pamięci zachodzi – mieszania się czasu, nakładania obrazów, swoistej hierarchii ważności. Oddaje to technika unikatowego druku wielowarstwowego z właściwym dla niej przypadkiem i niedopowiedzeniem."

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male