YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

III Gala Kultury

17 grudnia 2016 11:12:47 | autor: redakcja
16 grudnia w Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się III Gala Kultury Powiatu Bialskiego. Była to okazja do nagrodzenia uzdolnionej młodzieży i podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w rozwój kultury.

III Gala Kultury Powiatu Bialskiego w Międzyrzecu Podlaskim (fot. miedzyrzec.info)

- Mamy w naszym powiecie wielu młodych i utalentowanych artystów. Powinniśmy ich pokazywać i promować – mówił starosta bialski Mariusz Filipiuk, który wręczył nagrody w konkursie Bialskie Talenty.

Do tego konkursu zgłoszono aż 60 młodych mieszkańców powiatu bialskiego, którzy mogą szczycić się różnymi osiągnięciami. Nowością w tegorocznej edycji była nagroda Grand Prix. Ustanowiono ją, aby uhonorować osoby, które już wcześniej były laureatami Bialskich Talentów, i ponownie na to zasłużyły.

Ten główny laur otrzymała w dziedzinie kultury Marta Tchórzewska, wcześniej dwukrotnie nagradzana w Bialskich Talentach. Ponadto za "kulturalne osiągnięcia" nagrodzono Adama Piekarskiego oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy”. Za osiągnięcia sportowe nagrody otrzymali Mateusz Skulimowski i Aleksandra Sacharczuk, a za naukowe - Rafał Stepulak. Ponadto starosta przyznał wyróżnienia dla Klary Mirończuk, Jerzego Rzeńcy, Jakuba Celińskiego i Natalii Marczuk.

Konkurs „Samorząd gminny przyjazny kulturze” wygrała w tym roku gmina Biała Podlaska. W XIV edycji powiatowego konkursu o tematyce regionalnej z cyklu „Ocalić od zapomnienia” nagrodzono dwie biblioteki: Gminną Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie.

Podziękowania, dyplomy i upominki otrzymały także samorządy, instytucje i organizacje aktywne na polu kultury. Wyróżniono w ten sposób m.in.: Zbigniewa Kota - burmistrza Międzyrzeca, Andrzeja Marciniuka - dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu, Halinę Bugajewską - dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu, Ryszarda Turyka - prezesa Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu, Leszka Sokołowskiego - prezesa Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego, Piotra Kazimierskiego - wójta gminy Drelów, Wiesławę Zarembę - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie, Magdalenę Pepę - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie, Franciszka Jerzego Stefaniuka - prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej, Krzysztofa Adamowicza - wójta gminy Międzyrzec, Michała Teofilskiego - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu, Magdalenę Chodzińską - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu.

Goście, którzy licznie przybyli na galę, mieli okazję podziwiać występy utalentowanej młodzieży z powiatu bialskiego, m.in. z międzyrzeckiej Szkoły Muzycznej.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male