YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

III Świetlicowy Piknik Naukowy w Żabcach

2 lipca 2016 10:36:01 | autor: Redakcja
Mimo strasznego upału i zapowiedzi nawałnic najwierniejsi świetliczanie przybyli na trzeci już „Świetlikowy Piknik Naukowy”, który ze wspomnianych względów przeprowadzony został w pomieszczeniu.

III Świetlikowy Piknik Naukowy w Żabcach (fot. miedzyrzecgmina.pl)

Tak, jak na naukowy piknik przystało, 26 czerwca wszystko poszło według planu, Najpierw sprawdzana była wytrzymałość jajek, które po 24 godzinach spędzonych w occie wyglądały na gumowe. Jaja kilka razy odbiły się, jakby rzeczywiście były z gumy, po czym rozbiły się, jak na jajka przystało.
Następnie Szymek „zatapiał” statki ze styropianu, które po zetknięciu z rozpuszczalnikiem po prostu znikały.

Kolejny eksperyment polegał na „roztańczeniu” rodzynek, ale były zbyt grube. Jednak pod wpływem bąbelków z wody gazowanej delikatnie bujały się na dnie słoika.

W dalszej kolejności zalewając sodę oczyszczoną octem wytwarzany był dwutlenek węgla – gaz, który jest tak ciężki, że „zalewana” nim świeczka – gasła. Prócz tego jego ciężar sprawiał, że nie ulatniał się ze słoja, a nadmuchany foliowy woreczek „pływał” w nim, jak w wodzie.

Przeprowadzonych zostało jeszcze kilka doświadczeń, aż w końcu zerwała się wichura zapowiadająca burzę i… wymiotła grupę ze świetlicy.

Kilka doświadczeń zostało do przeprowadzenia w czasie „malarskich” wakacji…

źródło: miedzyrzecgmina.pl

REKLAMA
reklama


III Świetlikowy Piknik Naukowy w Żabcach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male