YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

III Zamyślenia Zaduszkowe w Rzeczycy

6 listopada 2018 08:12:31 | autor: Redakcja / JM
Klub seniora w Rzeczycy często wychodzi z ciekawymi inicjatywami. Tym razem w remizie OSP, w niedzielę 4 listopada, odbyły się "III Zamyślenia Zaduszkowe".

III Zamyślenia Zaduszkowe w Rzeczycy (fot. Waldemar Pepa)

Gości powitała prezes Klubu Seniora w Rzeczycy - Teresa Kuraszyk. Seniorzy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem i przy akompaniamencie ks. Michała Wawerskiego. Była również wspólna modlitwa, w tym roku zwłaszcza za zmarłych, którzy polegli w walce o niepodległość.

Scena przyozdobiona była jesiennymi liśćmi, świecami i krzyżami. Wszystko to wprowadziło gości w odpowiedni nastrój i zachęciło do zadumy i refleksji. Były też wspominki i rozmowy przy cieście i kompocie własnoręcznie przygotowanych przez seniorów.

- Bardzo serdecznie dziękuję. Seniorzy z klubu są coraz lepsi, to co oni robią, wkładają w to serce, pięknie recytują - powiedziała na zakończenie koncertu Teresa Kuraszyk. - Nie jesteśmy autorami wierszy, ale sami je wybieramy. Grzebiemy po bibliotekach, swoich domowych zbiorach, kalendarzach, książkach.  Wspólnie ustalamy scenariusz koncertu. Muszę przyznać, że ci ludzie są fantastyczni, oni zawsze coś ciekawego wymyślą. Tyle pracy ile oni w to wkładają. Przygotowania do "Zamyśleń zaduszkowych" trwały około miesiąca.

W uroczystości uczestniczył m.in. wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz wraz z małżonką, ksiądz Michał Wawerski z Parafii Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, dyrektor Szkoły Podstawowej im K. Makuszyńskiego w Rzeczycy Janusz Oksiejuk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Misiach Ewa Jowik,  Prezes Stowarzyszenia Moja Gmina Krzysztof Sójka, Prezes GLKS „Krzna” Rzeczyca Łukasz Łosicki i licznie przybyli mieszkańcy gminy.
 


III Zamyślenia Zaduszkowe w Rzeczycy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male