Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.7°C
Kontakt
Region

Inwestycje trwają mimo epidemii

27 marca 2020 00:43 | autor: Anna Ostapiuk

Część działań inwestycyjnych trwa pomimo ograniczeń w funkcjonowaniu urzędów, niektóre zostały przełożone na bliżej niesprecyzowane terminy. O trudnej sytuacji wywołanej epidemią rozmawiamy z włodarzami gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski.

Pomimo ograniczeń związanych z epidemią wirusa i wynikającej z nich reorganizacji standardowej pracy urzędników, urzędy gmin nie przerywają planów inwestycyjnych i realizacji zadań wynikających z dotychczasowych kontraktów projektowych.

W sytuacji, gdy młodzież szkolna kontynuuje naukę zdalnie pozostając w domach, w Dołdze (gm. Drelów) i Rogoźnicy (gm. Międzyrzec Podlaski) prowadzone są prace modernizacyjne w budynkach szkół podstawowych. - W tym tygodniu ogłosimy przetarg na wymianę dachu w szkole podstawowej w Rogoźnicy, ponieważ podczas prac zaszła taka konieczność. Chcemy, by w tym okresie, gdy nie ma dzieci i prace przebiegają bez zakłóceń, te roboty zostały zrealizowane. Przygotowujemy się również do przetargu na budowę kanalizacji w miejscowości Wysokie - wymienia wójt Krzysztof Adamowicz . - Z niepokojem obserwujemy sytuację gospodarczą i ekonomiczną, bo już zgłaszane są problemy z pracownikami lub zakupem niektórych materiałów. Nie zawieszamy jednak na dzisiaj inwestycji wynikających z podpisanych umów, choć zdajemy sobie sprawę, że zajdą różne okoliczności, na które będziemy reagować na bieżąco.

Gmina Drelów przygotowuje się obecnie do rozstrzygnięć w kwestii przydziału środków z Funduszy Europejskich, o które ubiega się m.in. w ramach OZE na fotowoltaikę i solary. - Prawdopodobnie rozstrzygnięcie będzie na przełomie marca i kwietnia. Jeśli uzyskamy środki, będziemy się kontaktować z mieszkańcami w formie pisemnej, mailowej lub telefonicznej, by mogli potwierdzić swój udział - przedstawia procedurę wójt Piotr Kazimierski . Realizacja projektu rozbudowy Domu Ludowego w Żerocinie i towarzysząca mu uroczysta Niedziela Palmowa, będąca częścią promocji zadania, muszą zostać przełożone. - Będziemy prosić marszałka województwa o to, byśmy mogli nie wywiązać się ze zobowiązań, jakie niosą ze sobą kontrakty wojewódzkie i ustalić nowe terminy.

W obu urzędach gmin obowiązują ograniczenia w pełnieniu obowiązków urzędniczych. - Mamy wprowadzone rotacyjne dyżury, urzędnik przy wejściu do budynku jest odpowiednio odizolowany i zabezpieczony, by nie dochodziło do przekazywania wirusa. W wypadku pilnej potrzeby jest kontakt z innymi urzędnikami. Jest również możliwość załatwiania spraw zdalnie lub za pośrednictwem połączenia telefonicznego, które ma status zgłoszenia pisemnego. Istnieje możliwość późniejszego uzupełnienia informacji np. w formie maila czy faksu. Jesteśmy też dostępni pod telefonem po południu. Staramy się tak to załatwiać, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom władz, które takie obostrzenia wprowadziły - wyjaśnia Kazimierski, dodając że obecne rozluźnienie obecności urzędników wynikające z mniejszego natłoku petentów stanowi również przeciwdziałanie stwarzaniu niepotrzebnego zagrożenia rozprzestrzeniania się epidemii. - Gdyby jednak doszło do eskalacji zagrożenia i bylibyśmy potrzebni do pomocy ludziom czy też przy dystrybucji żywności, wtedy wszyscy pracownicy muszą się stawić i nikt nie będzie pilnował godzin pracy.
Włodarze jednomyślnie podkreślają, że system pracy, który został wdrożony, uważają za wystarczający. Obecnie nie zachodzi potrzeba wprowadzania kolejnych zmian i zaostrzeń. - Wszyscy musimy ten stan rzeczy zaakceptować i przyzwyczaić się na parę tygodni. Z niepokojem czekamy na informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo: nie wychodźmy, jeśli nie musimy, ograniczmy również kontakty do niezbędnego minimum. Musimy wszyscy ten trudny okres przetrwać - apeluje wójt Adamowicz.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 marca 2020 07:54)
  Stadiony budują to i szkołę ocieplą pieniądze marszałek przekazał a terminy muszą się zgadzać
  autor: gość

  (27 marca 2020 20:32)
  Ale jest pieniądze z UM i musi być terminowo wykonane
  autor: gość

  (27 marca 2020 15:02)
  Inwestycje (modernizacja w Rogoznicy)a miało nie być???
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny