YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Iskrzyło na parkiecie

21 marca 2019 14:58:30 | autor: Redakcja
16 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Break Dance "Wschodnia Bitwa vol.1". Na parkiecie rywalizowało 136 osób, nie tylko z Polski.

Wschodnia Bitwa Vol 1. (fot. Adam Mikołajczuk)


Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności podczas bitew tanecznych 1vs1 oraz w kategoriach skupiających się na konkretnych odłamach bboyingu takich jak: toprock, footwork, powermoves. Walczono o nagrody pieniężne i rzeczowe. Występy oceniały osoby z dużym tanecznym doświadczeniem: Paweł Chwatko „Chadzik” (odniósł wiele sukcesów z łomżyńskim składem CTGroup, m.in. I miejsce w Battle Of The Year Europe), Nikita Wasilewicz „Nikita” (b-boy z Kazachstanu z polskimi korzeniami, brał udział w wielu międzynarodowych zawodach i warsztatach) oraz pochodzący z Łotwy Dainis Jackevičs „Bura Deny” (mieszka i trenuje w Rydze, reprezentuje ekipę Depils Originals). Sędziowie oceniali technikę, wyczucie rytmu oraz styl.

Bardzo istotna przy tego rodzaju imprezach jest oprawa muzyczna. Odpowiadał za nią DJ Johnny B czyli Johnny Belyk z Ukrainy, który od 2016 roku występuje na eventach w różnych częściach Europy. Serwował on energetyczną mieszankę muzyki funk, soul, breakbeat oraz hip–hop.

– To pierwsza edycja tej imprezy w Międzyrzecu Podlaskim. Kilka lat temu organizowana była „Bitwa o parkiet”, jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło i potrzebowaliśmy nowego formatu. Odwiedziło nas wielu świetnych tancerzy nie tylko z Polski, ale również spoza granic naszego kraju, m.in. z Włoch, Ukrainy, Białorusi – komentował Grzegorz Żyluk, pomysłodawca imprezy.

Przedstawiamy zwycięzców:
Breaking do 11 lat
1. Bboy Little man – Łomża
2. Bboy Emilka – Kętrzyn
3. Bboy Remek – Łomża

Breaking 12-15 lat
1. Bboy Chlodny – Białystok
2. Bboy Scypior – Białystok
3. Bboy Wikta – Łomża

Breaking open 16+
1. Bboy Ken Guru – Ukraina
2. Bboy Johnny Fox – Hiszpania
3. Bboy Martin – Łódź

Toprock contest - bboy Pawcio
Footwork contest - bboy Freaky
Power moves - bboy Kangur


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male