YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Janusz Maksymiuk w Galerii ES

17 stycznia 2015 20:42:36 | autor: redakcja
Do 14 lutego w międzyrzeckiej Galerii ES oglądać można wystawę malarstwa Janusza Maksymiuka.

Jankusz Maksymiuk urodził się w Białej Podlaskiej w 1960 r. gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. J. Kraszewskiego. Twórczo debiutował w wieku 15 lat, na wystawie zorganizowanej przez Wojewódzki Dom Kultury w jego rodzinnym mieście. Naukę kontynuował w Państwowym Zawodowym Studium Plastycznym Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie, które ukończył z wyróżnieniem. W Klubie Kultury "Piast" w Białej Podlaskiej, w którym podjął pracę, wraz z innymi młodymi ludźmi stworzył Grupę Form Wizualnych. Od 1983 do 1995 roku pracował w Biurze Wystaw Artystycznych w Białej Podlaskiej, gdzie od 10 lat prowadzi galerię autorską, która promuje region w kraju i za granicą.

Janusz Maksymiuk organizuje wystawy innym artystom. Wielokrotnie nagrodzony za wybitny wkład w kulturowy rozwój województwa białopodlaskiego, w 1988 roku został uhonorowany pamiątkowym medalem Bialskopodlaskiego Sejmu Samorządowego, a w 2013 r. Nagrodą Kulturalną Powiatu Bialskopodlaskiego. Miał około 50 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, między innymi dwie wystawy "moje Podlaskie" w instytucie Kultury Polskiej w Londynie, a także wystawy w Niemczech, Danii, Francji i w takich miejscach jak Warszawa, Poznań, Konin.

Na obrazach zaprezentowanych w międzyrzeckiej galerii "ES" dominują wschodnie, romantyczne, skłaniające do zadumy klimaty, które zafascynowały malarza bogactwem i zmiennością zjawisk zachodzących w przyrodzie. Jego pastelowe pejzaże są refleksyjne, nastrojowe, emanują z nich łagodność i spokój.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male