YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Jasełka w Kożuszkach

9 stycznia 2017 18:53:35 | autor: Redakcja / SP Kożuszki
Podczas szkolnego spotkania opłatkowego z bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli wystąpiły dzieci z przedszkolnego oddziału 6-latków oraz uczennice klasy V i VI. Na scenie zaprezentowano Jasełka oraz piękne kolędy i pastorałki.

Jasełka i wspólne kolędowanie w Kożuszkach (fot. SP w Kożuszkach)

Uczniowie w starannie przygotowanych kostiumach i specjalnej scenerii odtworzyli momenty narodzin Chrystusa. Obecny był św. Józef, Maryja, Dzieciątko, Pasterze, Anioły, Trzej Królowie, dzieci i narrator. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana przez p. Wiolettę Wolską, oprawę muzyczną zapewniła p. Ewa Szostkiewicz, przy dekoracjach pomagała p. Beata Rynn, a ks. Franciszek Klebaniuk uczestniczył w prowadzeniu uroczystości.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprawiły widzów w świąteczny nastrój, a także podbiły serca uczestników. Po części artystycznej odbyło się wręczenie upominków dla rodziców przygotowanych przez Samorząd uczniowski i p. Agnieszkę Chwedczuk. Świąteczne życzenia uczniom, nauczycielom i gościom złożył dyrektor Zenon Domański.

Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową ks. Franciszek odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie zebrani podzielili się opłatkiem i zasiedli do poczęstunku. Czas spędzony przy stołach umilały występy uczennic z klasy VI, które śpiewały kolędy i pastorałki razem z p. Ewą Szostkiewicz i ks. Franciszkiem – akompaniującym na gitarze.


Jasełka i wspólne kolędowanie w Kożuszkach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male