YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Jubileusz kobiet gospodarnych i wyjątkowych

5 marca 2019 08:02:40 | autor: Anna Ostapiuk
2 marca odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich z Tłuśćca. To okazja do wzruszających wspomnień i podsumowań, ale też przekazania pałeczki młodemu pokoleniu wyjątkowych kobiet.

Jubileusz 55-lecia KGW w Tłuśćcu (fot. www.fotomj.pl/)

Uroczystość jubileuszową otworzyła obecna przewodnicząca KGW z Tłuśćca Agata Narojek, pełniąca funkcję od grudnia 2018 r., wspierana przez Marię Bogucką, swoją poprzedniczkę. Panie powitały zgromadzonych gości, po czym nastąpiło odczytanie rysu historycznego KGW. W dalszej części uroczystości głos zabrali Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Radny Powiatu Bialskiego Marek Sulima oraz Radny Gminy Międzyrzec Podlaski Sławomir Zaniewicz. Panowie złożyli jubileuszowe życzenia i wręczyli członkiniom Koła okolicznościowe dyplomy i upominki. Gratulacje złożyli również przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim. Specjalne podziękowania za czterdziestoletnie zaangażowanie w działalność społeczną i krzewienie dobrych praktyk w dziedzinie kultury otrzymała ustępująca z funkcji przewodniczącej Maria Bogucka oraz członkinie – seniorki, dziś wspierające Koło Gospodyń swoją nieocenioną wiedzą i bogatym doświadczeniem.  Nastąpiło również symboliczne przekazanie „pałeczki” pomiędzy starszymi i młodszymi członkiniami, będące wyrazem wspólnej pracy, pasji oraz działań nakierowanych na rozwój i dobro mieszkańców Tłuśćca. Członkinie obu pokoleń złożyły sobie wzajemne życzenia i podziękowania.

Część oficjalną uwieńczył występ młodszych członkiń Koła, które zaprezentowały żartobliwe scenki rodzajowe nawiązujące do życia codziennego na wsi. Autorem scenariusza jest poeta i satyryk Leszek Sokołowski, wieloletni przyjaciel KGW i wsi Tłuściec. – Serdecznie dziękujemy panu Leszkowi – nie kryje podziwu Maria Bogucka – jest z nami od wielu lat i czynnie angażuje się w życie naszej społeczności. Zawsze możemy na niego liczyć, wspiera nas i motywuje.

Gospodynie uroczystości, nie tylko członkinie koła gospodyń, ale też Zespołu Śpiewaczego „Sami Swoi”, który tworzą od 2009 r., zaśpiewały kilka piosenek z własnego repertuaru, nawiązujących tematyką do minionych czasów.

Po wspólnym poczęstunku przygotowanym przez członkinie KGW w ramach warsztatów kulinarnych oraz po wykonaniu okolicznościowych fotografii na scenie swoje umiejętności magiczne zaprezentował Krzysztof Peszek. Podczas dowcipnego występu iluzjonista włączał do zabawy obecnych gości, co pogłębiło jeszcze bardziej swojski i wesoły nastrój uroczystości, mającej swój finał w późnych godzinach nocnych.

- Cieszę się, że u nas wszystko się udaje – mówi z radością pani Bogucka – podczas uroczystości było bardzo przyjemnie, radośnie i rodzinnie. To wynik wspólnej pracy i zaangażowania. Staramy się dużo działać, przeprowadzamy spotkania, warsztaty, tworzymy w wielu technikach. Miło mi, że są młode osoby, które chcą to kontynuować, że będą dalej działać dla społeczności Tłuśćca. Kiedy my [członkinie – seniorki, przyp. red.] zaczynałyśmy naszą działalność – wspomina pani Maria – było inaczej. Musiałyśmy radzić sobie bez dodatkowych dofinansowań, pozyskiwałyśmy fundusze z zabaw i występów. Teraz są nowe możliwości, dzięki którym można poszerzać działalność. Nowemu zarządowi KGW życzę powodzenia w realizacji zamierzeń, zawsze służę radą i pomocą.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male