YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Juniorzy nad szachownicą

25 kwietnia 2018 08:12:57 | autor: Redakcja / MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski
W niedzielę 15 kwietnia w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów do lat 19 w Szachach Szybkich. Patronat nad imprezą objęli starosta bialski i burmistrz Międzyrzeca.

I Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich (fot. miedzyrzec.info)

 

Organizatorami zawodów były kluby zrzeszone w Bialskim Regionalnym Związku Szachowym: Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy w Międzyrzecu Podlaskim i Klub Szachowy MOK Terespol. W trzech rozgrywanych równolegle turniejach (dziewcząt do lat 10, chłopców do lat 10 oraz juniorek i juniorów w wieku 11-19 lat) rywalizowało 50 młodych szachistów i szachistek. Dodatkowo wyodrębniono grupy wiekowe do lat 8 i 14.

W turnieju juniorów zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła z kompletem punktów Patrycja Waszczuk - reprezentantka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski, która jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorek do lat 14 w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Mistrzem Powiatu Bialskiego Juniorów do lat 14 został Wiktor Kukawski, kolega klubowy Patrycji, który zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce w turnieju i pierwsze w kategorii juniorek do lat 14 zajęła Karolina Sacharczuk z Uczniowskiego Ludowego Klubu Szachowego w Sarnakach. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród juniorów do lat 19 zajął Jakub Niczyporuk z Konstantynowa.

Warto wspomnieć, że w turnieju uczestniczyło dwóch ośmiolatków. Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów Szachpol Łuków i Aleksander Nakaziuk z międzyrzeckiego klubu zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce w stawce 21 zawodników.

Mistrzem Powiatu Bialskiego Młodzików do lat 10 w Szachach Szybkich został Bartosz Walaszek z Radzynia Podlaskiego, natomiast w grupie ośmiolatków Maciej Waszczuk, przedszkolak z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Mistrzynią powiatu młodziczek do lat 10 została Karolina Tymoszuk z MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski, a w grupie ośmiolatek Magdalena Kaniuch, również z Międzyrzeca Podlaskiego.

Trofea sportowe oraz nagrody wręczyli wiceburmistrz Grzegorz Łubik i reprezentująca starostę radna powiatowa Jolanta Zbucka.

Zarząd Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego składa serdeczne podziękowania staroście Mariuszowi Filipiukowi oraz burmistrzowi Zbigniewowi Kotowi za życzliwość i ufundowanie trofeów oraz nagród rzeczowych. Podziękowania otrzymała również dyrektor Jolanta Wolanin za życzliwość i umożliwienie przeprowadzenia zawodów w ZPO nr 3.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male