YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Każdy może zaśpiewać…

22 marca 2019 08:25:41 | autor: Anna Ostapiuk
Znasz obcy język? Potrafisz śpiewać? Zatem ten konkurs jest dla Ciebie. Szkoła Podstawowa w Dołdze zaprasza do wzięcia udziału w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Everybody Can Sing / Каждый Может Петь – Śpiewać Każdy Może”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas IV – VIII oraz III gimnazjum, którzy chcą zaprezentować swoje zdolności wokalne i lingwistyczne. Składa się z jednego etapu, który odbędzie się 3 kwietnia   2019 roku, w środę o godzinie 9:00 w auli szkoły w Dołdze.

Do udziału zaproszeni są wykonawcy indywidualni, ewentualnie duety. Prezentacja dowolnie wybranego utworu obcojęzycznego, w języku angielskim lub rosyjskim, nie powinna przekraczać 5 minut. Piosenki nie mogą zawierać niecenzuralnych treści. Wykonawca lub duet może wystąpić z własnym akompaniamentem lub nagranym na płycie CD lub pendrive, opatrzonym imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz tytułem.

Karty zgłoszeniowe oraz ścieżkę dźwiękową wybranego przez siebie utworu należy dostarczyć w formie elektronicznej na adres mailowy szkoły:  dolha@wp.pl z dopiskiem: Konkurs piosenki obcojęzycznej –   do 29 marca 2019 roku.

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów, popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew, rozwijanie kreatywności, zainteresowań i umożliwienie prezentacji swoich pasji, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz rozwijanie talentów estradowych. Organizatorami konkursu są Magdalena Bogucka i Agnieszka Mikołajczuk, nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze.

W ubiegłym roku do konkursu przystąpiło 30 uczniów szkół z terenu gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski. Laureatkami zostały Dominika Bułhak ze Szkoły Podstawowej w Tuliłowie i Karolina Ignaciuk ze Szkoły Podstawowej w Kożuszkach.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
„EVERYBODY CAN SING / КАЖДЫЙ МОЖЕТ ПЕТЬ – ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”

EDYCJA II – REGULAMIN

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do udziału w konkursie, którego organizatorami są: Magdalena Bogucka i Agnieszka Mikołajczuk.
Cele konkursu:
•    Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
•    Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
•    Rozwijanie kreatywności uczniów.
•    Rozwijanie zainteresowań i umożliwienie prezentacji swoich pasji.
•    Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
•    Rozwijanie talentów estradowych.

Postanowienia ogólne:
1.  Konkurs skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych dla klas IV – VIII oraz III gimnazjum, którzy chcą zaprezentować swoje zdolności wokalne i lingwistyczne.
2. Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się 3 kwietnia   2019 roku , w środę o godzinie 9:00 w auli szkoły.
3.  Do udziału zaproszeni są wykonawcy indywidualni, ewentualnie duety.
4. Utwór może być wykonany w języku angielskim lub rosyjskim. Prezentacja utworu nie powinna być dłuższa niż 5 minut. Piosenki nie mogą zawierać niecenzuralnych treści.
5.  Wykonawca lub zespół może wystąpić z własnym akompaniamentem lub nagranym na płycie CD lub pendrive, opatrzonym imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz tytułem.
6.  Karty zgłoszeniowe oraz ścieżkę dźwiękową wybranego przez siebie utworu należy dostarczyć w formie elektronicznej na adres mailowy szkoły:  dolha@wp.pl z dopiskiem: Konkurs piosenki obcojęzycznej –   do 29 marca 2019 roku.
7.  Komisja konkursowa będzie złożona z następujących osób:  przedstawiciel sponsora nagród, przedstawiciel z Gminnego Ośrodka Kultury w  Drelowie oraz 2 nauczycieli, specjalistów oceniających z zakresu znajomości  z  języka angielskiego i rosyjskiego.
8.  Komisja Konkursowa, oceniając wykonawców, będzie brać pod uwagę:
•    umiejętności wokalne,
•    dobór repertuaru,
•    poprawność językową,
•    ogólne wrażenia artystyczne.
9.  Każdy uczestnik otrzyma od  1 do 10 punktów od każdego członka Komisji oceniającej. Wygrywają osoby z największą ilością punktów po ich zsumowaniu. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.
10. Występy uczniów będą nagrywane bądź fotografowane na potrzeby promocyjne szkoły.
11.  Komisja Konkursowa oceniać będzie w 2 kategoriach wiekowych:
1.    klasy IV-VI szkoły podstawowej
2.    klasy  VII – VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum
Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii oraz ewentualne wyróżnienia.
12.   Po wykonaniu utworów przez wszystkich uczestników odbędzie się 20-minutowa przerwa na poczęstunek, podczas której Komisja wybierze zwycięzców i laureatów.
13. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody pocieszenia.

Zapraszamy do udziału w konkursie!


KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU
„Everybody can sing / Каждый может петь – Śpiewać każdy może”
 
Do dnia 29 marca 2019 r.
 
Imię i nazwisko uczestnika lub imiona i nazwiska członków grupy:
………………………………………………………………………………………………………………………….
 
 
Klasa i wiek: ………………………………………………….
 
Tytuł piosenki: ……………………………………………………………………………………
 
Język wykonania utworu (angielski, rosyjski): ………………………………………………………………
 
Rodzaj akompaniamentu (własny, płyta CD, pendrive): …………………………………………………………..


 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male