YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Kolorowo choć deszczowo

30 sierpnia 2014 20:19:39 | autor: redakcja
Całą masę atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznych Gminnych Dożynek w Drelowie.

Starostami dożynek byli Emilia Kościuczyk z Łózek oraz Krzysztof Semeniuk z Drelowa. Z ich rąk wójt Piotr Kazimierski przyjął bochen chleba upiczony z tegorocznego zboża. W konkursie na najpiękniejszy dożynkowy wieniec zwyciężył Żerocin. Nagrodzono także wieńce z Drelowa, Wors i Kwasówki. Publiczności bardzo podobał się również wieniec z Zahajek, który sołectwo będąc laureatem ubiegłorocznego konkursu wieńców w Worsach, przygotowało na dożynki powiatowe.

W konkursie stoisk promujących sołectwa wygrała Kwasówka. Drugie miejsce zajął Drelów, a trzecie Worsy.

Wiele działo się na scenie tegorocznych drelowskich dożynek.  Przed zgromadzoną publicznością wystąpili pracownicy i przyjaciele Gminnego Centrum Kultury w Drelowie z krótkim repertuarem znanych pieśni i przyśpiewek ludowych. Na dożynkach premierowy występ miał także dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego "Drelowianie", który zaprezentował się w specjalnie uszytych strojach ludowych. Koszt zakupu wszystkich zaprezentowanych strojów wyniósł ponad 25 tys. zł i został pokryty z dotacji uzyskanej za pośrednictwem Bialskiej Lokalnej Grupy Działania. Młodzi członkowie zespołu od ponad pół roku przygotowywali się pod okiem kierownika Pawła Szyca i Łukasza Truby (muzyk). Pierwszy ich występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem drelowskiej publiczności.

Organizatorzy przygotowali bogaty zestaw darmowych atrakcji dla uczestników dożynek. Ze względu na opady deszczu nie wszystkie (np. dmuchane zamki dla dzieci) zostały zaprezentowane. Frekwencja była niższa od spodziewanej, ale i tak biorąc pod uwagę pogodę przybyło wielu gości. Obserwując nastroje uczestników imprezy można było dojść do wniosku, że nie żałowali przybycia na "deszczowe dożynki" w Drelowie. Każdy bowiem mógł  znaleźć coś dla siebie.

Bogato prezentowały się stoiska przygotowane przez sołectwa z ludowym rękodziełem i tradycyjnymi wypiekami okolicznych gospodyń.

Na wysokości zadania stanęli również pracownicy drelowskich szkół i urzędu gminy. Szkoły przygotowały smaczne potrawy, którymi częstowano gości, zaś pracownicy gminy rozdawali najróżniejsze ciasta i ciasteczka oraz obsługiwali stoisko z potrawami z grilla.

Ponadto obok tradycyjnych występów lokalnych artystów i zespołów śpiewaczych z terenu gminy oraz zaprzyjaźnionych ośrodków kultury organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji - prezentacji artystycznych i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Jedną z ciekawszych propozycji był pokaz mody inspirowany kwiatami. Autorką kolekcji jest artystka Małgorzata Ewa Czernik. Kolorowe suknie zaprezentowały w tańcu dziewczęta z gminy Drelów.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Przez cały dzień ich królestwem był stary tartak, na terenie którego przygotowano dla nich różnorodne gry i zabawy połączone z atrakcyjnymi konkursami. Animatorami zajęć dla dzieci byli pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej oraz wychowawcy z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szachach.

Zapraszamy do obejrzenia dożynkowego klipu, który przygotował Michał Olesiejuk.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male