YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Krzna Rzeczyca zdobyła pieniądze dla "Żaków"

25 marca 2018 15:27:59 | autor: bk
Dzięki nim około 50 dzieci skorzysta z cyklicznych zajęć gimnastycznych korekcyjno -kompensacyjnejnych.

fot. arch. Krzna Rzeczyca

Program realizowany przez Klub pod nazwą "Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z elementami piłki nożnej" będzie trwał od marca do końca sierpnia. W ramach zajęć sportowcy zadbają o profilaktykę wad postawy dzieci. Program jest adresowany do dzieci trenujących w Mini Akademii "Żak" Krzna.

Zarząd Klubu postarał się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na organizację zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dla uczniów. Do rozdania było 5 mln zł. Te pieniądze otrzymało 126 podmiotów z całej Polski. Trafiły także do małych sportowców z Rzeczycy.

Wkład własny do projektu, czyli kwotę 2,5 tys. zł (20%) zabezpieczyły pieniądze z Gminnego Funduszu Wkładów Własnych.

Skuteczne działania w pozyskiwaniu pieniędzy dla „Krzny” zainicjowała Kinga Łosicka, żona Łukasza Łosickiego, prezesa Klubu. To ona była również autorką projektu, który zyskał dofinansowanie.

- Mini Akademia "Żak" jest naszym drugim dzieckiem. Staramy się, by nie było tu nudno. Chcemy dawać jak najwięcej możliwości rozwoju talentów i zwiększania aktywności ruchowej – komentuje Łukasz Łosicki i zdradza, że Klub planuje „zaskoczyć” jeszcze kilkoma działaniami na niwie społeczno-sportowej. W najbliższym czasie ich ambicją jest awans do A-klasy.

Działająca od 1968 roku „Krzna” w sierpniu 2016 roku (po trzyletniej przerwie) reaktywowana. Po okresie smuty Klub pisze swoją historię na nowo więc jego sukcesy tym bardziej cieszą środowisko lokalne. Z działań zarządu w zielono-białych barwach zadowolony jest również wójt Krzysztof Adamowicz
-  Po zawieszeniu działalności Klubu, leżało mi na sercu jego reaktywowanie. Być może dlatego, że grając kiedyś w LZS Przychody toczyliśmy całkiem ciekawe sportowe boje na boisku – wspomina K. Adamowicz.

Nie ukrywa, że wspólnie z radnym Adamem Jowikiem z Rzeczycy szukał odpowiednich rozwiązań oraz osób do tego, by wskrzesić Krznę.

Na takiego lidera wyrósł Łukasz Łosicki. - Przyszedł do mnie i zadeklarował zbudować Klub ponownie. Podjął się tego zadania, choć na początku wydawało się trudne, bo „Krzna” miała zobowiązania – podkreśla. W odbudowanie sportowej dumy Rzeczycy  zaangażowanych było również wiele innych osób, które wspierały prezesa w działaniach, wśród nich - rodzice najmłodszych piłkarzy. Dziś w Mini Akademii „Żak” grać w piłkę uczy trzech trenerów, a drużyna świetnie radzi sobie na boisku rywalizując w rozgrywkach na terenie powiatu bialskiego i nie tylko.
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male