YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

KSIĄŻKA – co to jest takiego?

11 lutego 2016 13:45:58 | autor: redakcja/GBP w Drelowie
Małe, duże, cienkie, grube, kolorowe, czarno-białe, piankowe bądź kartonowe, lekkie, ciężkie, papierowe lub elektroniczne – oto różne oblicza książki. O tym, że jest ich tak dużo przekonały się 11 lutego dzieci z drelowskiego przedszkola podczas lekcji bibliotecznej wzbogacającej ich wiedzę o książce.

Spotkanie drelowskich przedszkolaków z książką (fot. GBP w Drelowie)

Już na początku zajęć przedszkolaki przekonały się, że bibliotekarze przynieśli ze sobą na zajęcia sporą część biblioteki. Rozłożone przed dziećmi książki bardzo szybko przyciągnęły ich uwagę. Przedszkolaki chętnie wskazywały różnice pomiędzy egzemplarzami. To, co najbardziej rzuciło im się w oczy to to, że nie wszystkie mają ilustracje a niektóre są bardzo ciężkie. Po zapoznaniu się z kształtem i wielkością książki przyszedł czas na zmierzenie się z jej budową. O ile pojęcie autora, tytułu, okładki były dla dzieci już znane - tak już strona tytułowa, trzon książki, spis treści czy ilustrator były dla nich czymś nowym. Dzięki spotkaniu dziedzi dowiedziały, że przepiękne ilustracje w ich ulubionych baśniach to dzieło właśnie ilustratora.

Wiele emocji wśród małych czytelników wzbudziła też inna wersja książki, a mianowicie klasyka czytana z iPada. Multimedialna wersja „Lokomotywy” Juliana Tuwima, posiadająca w treści aktywne elementy ruchowe i dźwiękowe, podobała im się równie mocno jak minionym pokoleniom jej pierwsze papierowe wydanie.

Tablet przydał się także do sprawdzenia wiedzy przedszkolaków o baśniach. Oglądając ilustracje z najbardziej znanych utworów, przerobione wcześniej w aplikacji Drew Kids, dzieci musiały rozpoznać je i podać tytuł. Z tym zadaniem przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Na zakończenie zajęć bibliotekarz przeczytał wszystkim wiersz o smutnych przygodach pewnej książki, na podstawie którego dzieci jasno określiły czego książka nie lubi oraz jak należy o nią dbać.

REKLAMA
reklama


Spotkanie drelowskich przedszkolaków z książką


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male