YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Kształcenie na najwyższym poziomie

11 października 2018 23:47:17 | autor: Redakcja / JM
Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudnikach uczestniczy w projekcie „Wyższa jakość kształcenia w szkołach Gminy Międzyrzec Podlaski” finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu została wyposażona w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne i multimedialne.

Szkoły w gminie Międzyrzec otrzymały nowe pomoce dydaktyczne (fot. Urząd Gminy Międzyrzec)

- W wakacje do naszej placówki przyjechało pełne wyposażenie pracowni przyrodniczej. Wśród niezliczonej ilości pomocy, z których od początku roku szkolnego korzystają nasi uczniowie znaleźć można między innymi: nowoczesne mikroskopy, przyrządy do mikroskopowania oraz zestawy do preparowania tkanek, a także same tkanki roślinne czy zwierzęce - mówi Monika Swórska, dyrektor szkoły w Rudnikach. -  Ponadto w naszej nowoczesnej pracowni znajdziemy m.in. lunetę, aparat fotograficzny, miarki, zlewki, globusy indukcyjne, stacje pogodowe, mapy, wagi, pełne zestawy laboratoryjne do nauki chemii czy fizyki oraz wiele wiele innych.

W ramach tego samego projektu szkoła otrzymała mobilną pracownię komputerową, w skład której wchodzi: urządzenie wielofunkcyjne, 15 osobistych laptopów uczniowskich oraz laptop dla nauczyciela. W pracowni zamontowano także 2 mobilne szafki na laptopy, w których komputery są ładowane.

Komputery są wyposażone w niezbędne oprogramowanie, między innymi takie, które zapewnia dzieciom bezpieczne korzystanie z sieci. Uczniowie szkoły korzystają z nowoczesnej pracowni już od połowy września. Dzięki projektowi w placówce zainstalowano również sieć internetową, dzięki której z szerokopasmowego Internetu można korzystać z każdego miejsca w szkole.

To nie koniec profesjonalnego, nowego wyposażenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach, Dzięki środkom zewnętrznym zakupiono trzy najnowocześniejsze tablice interaktywne z projektorami, głośnikami i laptopami. Zainstalowano je w pracowni nr 6, 14 i 16. - Dzięki nowoczesnym środkom dydaktycznym lekcje dla uczniów są o wiele bardziej atrakcyjne, a mała wiejska szkoła w Rudnikach wyposażeniem i standardem przypomina najnowocześniejsze placówki wielkomiejskie z czego jesteśmy ogromnie dumni - podkreśla Monika Swórska.
 


Nowe pomoce dydaktyczne dla szkół


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male