YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Kwiaty pod papieskim pomnikiem

18 października 2016 21:24:28 | autor: redakcja
Uroczyście obchodzono w Międzyrzecu Podlaskim 38 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Obchody XVI Dnia Papieskiego w Międzyrzecu (W.Pepa)

Dzień Papieski odchodzono w niedzielę, 16 października, pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Międzyrzeckie uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. infułat Kazimierz Korszniewicz. Homilię wygłosił ks. kan. Wojciech Hackiewicz. W związku z tym, że był był to również dzień dziękczynienia dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży, wiele ciepłych słów skierował pod adresem wolontariuszy z rejonu międzyrzeckiego.

Z kościoła zebrani przemaszerowali do centrum pod pomnik Jana Pawła II. Tam złożono wiązanki kwaitów i zapalono znicze. Uczniowie i Schola z parafii Chrystusa Króla zaprezentowali program artystyczny.

Uroczystości zorganizowano z inicjatywy proboszcza parafii Chrystusa Króla oraz dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Uczestniczyli w nich m.in. burmistrz Zbigniew Kot oraz wicestarosta Janusz Skólimowski.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (20 października 2016 18:25:45) do ghosta A gdzie byłeś w tym czasie, masz coś przeciwko uroczystościom JPII? Pewnie kaszankę jadłeś po cichu i popijałeś piwko. autor: gość
    (19 października 2016 17:47:31) Jakie tłumy!!! Aktyw POPIS. autor: ghost
    logo male