YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Łamańce językowe

5 czerwca 2019 13:38:02 | autor: Anna Ostapiuk
Przedszkolaki z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów zmierzyły się z wierszowanymi łamańcami językowymi podczas I Logopedycznego Przeglądu Wierszy "Łamiemy języki mówiąc wierszyki".

Pierwszy Logopedyczny Przegląd Wierszy w Rzeczycy (fot. miedzyrzec.info)

28 maja w Przedszkolu w Rzeczycy odbył się przegląd wierszy zorganizowany przez logopedów pracujących na co dzień z osobami wymagającymi wsparcia w zakresie rozwoju mowy, skierowany do dzieci w wieku 5 - 6 lat z placówek oświatowo – wychowawczych. Pomysłodawcą przeglądu jest Małgorzata Świderska - Poniatowska, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej filia w Międzyrzecu Podlaskim. - Poznałam grupę logopedek, które są bardzo zaangażowane w pracę. Powstały zewnętrzne zespoły samokształceniowe, zorganizowane w Poradni, a z naszych pomysłów zrodził się projekt przeglądu logopedycznego. Mam nadzieję, że to, co dziś powstało, będzie dobrą tradycją na przyszłość, że nasza praca rokroczna, którą realizujemy codziennie, skrupulatnie i rzetelnie, będzie podsumowywana na takich właśnie spotkaniach.

Dzieci biorące udział w przeglądzie zaprezentowały wiersze o przeróżnym stopniu trudności, będące świetnym ćwiczeniem wspomagającym rozwój prawidłowej wymowy. – To bardzo trudny repertuar, wymagający – podkreślał Leszek Sokołowski, międzyrzecki prozaik, laureat wielu konkursów literackich. Z rąk p. Sokołowskiego każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Organizatorzy przeglądu złożyli podziękowanie włodarzom miasta i gmin za inwestycję w specjalistów- logopedów, zaś rodzicom i opiekunom za trud włożony w przygotowanie dzieci oraz dbałość o prawidłowy rozwój umiejętności językowych.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male