YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ławeczka na 100-lecie Niepodległości

12 października 2018 16:00:37 | autor: redakcja/Urząd Miasta
Międzyrzec Podlaski otrzyma z Ministerstwa Obrony Narodowej 30 tys. zł na budowę multimedialnej Ławki Niepodległości.

Władze miasta zgłosiły Międzyrzec do konkursu organizowanego przez MON. W efekcie nasze miasto znalazło się w gronie 143 miejscowości, które otrzymają dotację na budowę Ławki Niepodległości. O przyznaniu dofinansowania zdecydowała m.in. lokalizacja ławki oraz propozycja nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią. Ławka będzie się bowiem znajdowała na głównej promenadzie miasta, a dzięki niej będzie można posłuchać opowieści o historii „Krwawych Dni Międzyrzeca”, Marszu Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i innych nagrań.

Pomysłodawcy Ławki Niepodległości duży nacisk położyli na nowoczesność. Będzie ona posiadała fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED. Koszt jej budowy to 37,5 tys. zł, z czego miasto dołoży tylko 7,5 tys. zł.

Międzyrzec Podlaski jest jedyną miejscowością w powiecie bialskim, w której powstanie Ławka Niepodległości. W województwie lubelskim będzie w sumie dziewięć takich obiektów.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 kwietnia 2019 17:17:31) ławeczka Elegancko nawet muzyka gra autor: gość
    (15 października 2018 18:47:21) A co lepiej było olać konkurs ogłoszony przez MON i nie wysyłać wniosku? A może lepiej wyciągać rękę po pieniądze z kieszeni międzyrzeczan, jak to robią niektórzy kandydaci? autor: gość
    (15 października 2018 13:39:45) ścigamy się na ławki za publiczne pieniądze ;) autor: międzyrzeczanin
    logo male