YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Łaził po nocy z maczetą

26 kwietnia 2021 18:18:14 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Za uszkodzenie dwóch samochodów odpowie 27-latek z gminy Drelów. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 9 tysięcy złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie amfetaminę.

fot. Policja

Do zdarzeń doszło w nocy z 9 na 10 kwietnia bieżącego roku na terenie gminy Biała Podlaska. Około godziny 2 nieznany sprawca podjechał do Skody zaparkowanej w rejonie jednej z posesji. Zamaskowany mężczyzna uderzył w auto przedmiotem przypominającym maczetę. Wystraszony kierowca odjechał, widział jednak, że agresor cały czas za nim jedzie. Gdy zatrzymał auto nieznajomy podszedł do niego, by po chwili powiedzieć: „sorry chłopaki, nie was szukałem”. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony całą sprawę postanowił zgłosić organom ścigania. Straty oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Następnego dnia do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna oświadczył, że w nocy nieznany sprawca uszkodził jego samochód marki BMW. W tym wypadku zarysowano i uszkodzono elementy karoserii, prawdopodobnie przy pomocy młotka. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 4 tysięcy złotych. Zgłaszający dodał, że o zniszczenie auta podejrzewa znajomego 27-latka, z którym kilka godzin wcześniej miał utarczkę słowną.

Sprawą zajęli się policjanci bialskiej komendy zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze potwierdzili personalia mężczyzny podejrzewanego o uszkodzenie samochodów. Okazało się, że to 27-latek z gminy Drelów. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie amfetaminę.

„Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności” – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej Komendy Miejskiej Policji.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male