Lepsza droga z Berezy do Szóstki
Starosta bialski Mariusz Filipiuk podpisał już umowę na remont drogi powiatowej łączącej Międzyrzec Podlaski z Szóstką. Nową nawierzchnią pojedziemy za pół roku.
Zadanie pod nazwą "Remont drogi powiatowej nr 1126L Międzyrzec Podlaski (ul. Berezowska) - Szóstka - Ostrówki - Bezwola – Wohyń od km 3+700 do km 8+753 odc. dł. 5,053 km" zostało dofinansowane środkami Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które pokryło połowę kosztów kwalifikowalnych. Wsparcie funduszy zewnętrznych dla inwestycji o wartości 5.702.362,21 zł to 2.851.181,00 zł.
Inwestycja, którą przeprowadzi Powiat Bialski i Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej, "przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej w regionie, zwiększając bezpieczeństwo i komfort podróżowania mieszkańców oraz użytkowników tej trasy".
Umowa z wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., została już podpisana, a zgodnie z jej zapisami zadanie ma zostać zrealizowane w okresie 6 najbliższych miesięcy. Nadzór inwestorski będzie pełnił Mateusz Komoń.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Artur, giniesz w oczach ..
autor: gość
Pod samą bramą fedro konkurencja będzie robić ????
autor: Tutejszy
Najczęściej czytane
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Podobne artykuły:
0
140
Rolnicy z gminy Drelów podziękowali za plony
Tradycyjnie, jak co roku, rolnicy uroczyście świętowali zakończenie prac polowych. Tegoroczne dożynki gminy Drelów odbyły się 8 września w Szóstce. Każdy z gości znalazł coś dla siebie: smaczne kulinaria, pięknie wykonane wieńce, obfite stoiska, zabawy dla dzieci i ciekawe występy sceniczne, a to wszystko przy wyjątkowej, słonecznej pogodzie.