YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Leśne lato z Radiem Lublin w Żerocinie

16 lipca 2016 09:10:00 | autor: Redakcja / GCK w Drelowie
15 lipca 2016 r. na terenie leśniczówki leśnictwa Sitno w Żerocinie odbyło się spotkanie integracyjne, przygotowane przez Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski.

Leśne lato z Radiem Lublin w Żerocinie (fot. GCK w Drelowie)

Gościem specjalnym, który przybył do leśniczówki w Żerocinie była ekipa Radia Lublin, która na żywo relacjonowała przebieg imprezy w ramach cotygodniowej audycji „Leśne lato”.

Celem spotkania była prezentacja dokonań Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski oraz jego współpraca z instytucjami oraz grupami działającymi w Żerocinie oraz gminie Drelów. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. Z dyrektor GCK Wiesławą Zaremba  przeprowadzono wywiad, w którym omówiono udział kobiet w działaniach Nadleśnictwa. Instruktor GCK Marta Terpiłowska złożyła na ręce sekretarza Nadleśnictwa Międzyrzec pamiątkowy obraz wykonany na desce przez instruktorkę Beatę Lewczuk. Obraz połączył dwa atrybuty charakterystyczne dla obu organizacji: malarstwo oraz drewno.

Jednym z gości było Koło Gospodyń Wiejskich z Żerocina, które zadbało o oprawę muzyczną, prezentując kilka utworów z własnego repertuaru. Wśród zaproszonych była również dyrektor Szkoły Podstawowej w Żerocinie Anna Świderska, a także mieszkańcy Żerocina.

Zgromadzeni mogli podziwiać strażacki pokaz gaszenia pożaru, odbyć konną przejażdżkę oraz obejrzeć zbiory guzików wojskowych Huberta Sobowicza z Międzyrzeca Podlaskieo.

Foto: Marta Terpiłowska, Anna Ostapiuk, część zdjęć udostępnił Karol Bieniek, strażak z OSP Żerocin

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male